• 90-й театральний сезон

  Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара
 • Гетьман Мазепа

  Б. Лепкий, драма на дві дії. Інсценізація Є. Головатюка, В. Селезньова
 • Смак життя

  трагіфарс реальності
 • Далі - тиша

  драма на дві дії за кіноповістю «Поступися місцем завтрашньому дню»
 • Одруження

  цілковито неймовірна подія на дві дії за мотивами однойменної п’єси М. Гоголя
 • Четверо в одній спальні

  Пікантна комедія на дві дії за п’єсою М. Камолетті
 • Пеппі Довгапанчоха

  Вистава для дітей на одну дію
 • Леся. Нескінчена розмова

  вистава на одну дію за листами і творами Лесі Українки, спогадами про неї
 • За двома зайцями

  Комічна історія на дві дії
 • 90-й театральний сезон

    
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
З 21 по 30 грудня 2018 року та з 2 по 7 січня 2019 року запрошуємо на інтермедію біля ялинки та прем'єру сезону “Мауглі” Р.Кіплінга, інсценізація Т.Лещової. Початок о 10:00 та о 13:00
В театрі діє платна послуга - "Шлюбна фотосесія" у фойє театру. Заявки приймаються заздалегідь за телефоном 764-17-44
www.musin.zp.ua — онлайн придбання квитків на вистави

З Днем Соборності України!

Вітаємо!

 • Звіт про творчу діяльність Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.В.Г.Магара за підсумками роботи у 89-му театральному сезоні (вересень 2017 — червень 2018 років)

                                                                                                                

      Творча діяльність. Пріоритетним напрямком у творчій діяльності театру минулого театрального сезону стало постійне звернення до перлин української та світової класики з її духовністю, глибинністю почуттів і пристрастей, щирістю людських взаємин.
      Театр продовжує утверджувати національні культурні пріоритети, тримати високий художній рівень вистав, високопрофесійну та якісну постановочну культуру, веде пошуки нових, експериментальних художніх форм і цим зберігає високий рівень інтересу у глядачів.
      Важливим професійно — творчим показником театральної культури є визначеність творчої позиції театру у його репертуарній лінії. В репертуарній афіші театру більше 50 вистав та театралізованих концертів, які яскраво визначають насичену різножанрову театральну палітру. З метою розвитку творчої діяльності для постановки нових вистав до театру було запрошено режисерів різних режисерських шкіл, що позитивно позначилось на формуванні репертуару та удосконаленні праці акторського складу. На сцені театру відбувся випуск семи прем'єрних вистав та двох театралізованих концертів. У постановці головного режисера театру Т.Лещової відбувся театралізований концерт до Дня Незалежності України “Україна — є! Україна - буде!”, новорічний концерт “Чарівна ніч”, до ювілейного театрального сезону випущено прем'єру “Смак життя” за Ф.Строппелем. Афіша класичного українського репертуару поповнилась виставою М.Старицького “За двома зайцями”. Дитячий репертуар поповнився новорічною казкою “Одного разу на Різдво” у постановці режисера-постановника Г.Широченка, “Казкою про добрі справи” (режисер-постановник М.Ромашкан). Репертуар малої сцени поповнився виставами “Леся. Нескінчена розмова” Н.Ігнатьєвої, Т.Єрентюк, “Іван Франко. Дон Кіхот” Ю.Бакума, Н.Ігнатьєвої (режисер-постановник вистав заслужений діяч мистецтв України В.Попов), “Таїна буття” Т.Іващенко (режисер-постановник Т.Лещова). Весняним подарунком для глядачів стала постановка концерту за участю артистів оркестру, балету, вокалу, драми театру “Кохання крізь віки” (режисер-постановник Г.Широченко).
      Щороку Шевченківські дні в театрі відзначаються показом вистав за творами Т.Г. Шевченка “Україно!Україно! Оце твої діти...!”, «Вість благая Кобзаря», «Загублена любов». До перегляду вистав були запрошені учнівська молодь, студенти навчальних закладів міста та області.
       Театр взяв активну участь у численних обласних заходах патріотичного спрямування. За традицією на сцені театру відбулись святкові концерти, присвячені Дню Соборності України, Дню Конституції України, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено обласний телемарафон “Пам'ять”. В рамках мистецького проекту “Шана. Гідність. Свобода” з нагоди Дня Гідності та Свободи театром була підготовлена театралізована композиція “Читаємо поезію Майдана” та презентовано виставу “Ми, Майдан” Київського академічного театру “Колесо”. Свій 75-річний ювілей відзначила на сцені 55 артилерійська бригада Збройних сил України. Спільно з обласним центром патріотичного виховання молоді проведено обласний конкурс “Спадщина”.
    Представники колективу, актори театру стали учасниками багатьох урочистих обласних заходів, мітингів, відкриттів пам'ятних дошок загиблим військовослужбовцям. За минулий період на виставах та мистецьких заходах театру побувало майже 2,5 тисячі військовослужбовців Збройних Сил України.
      В театрі відбулись урочистості та святкові тематичні концерти з нагоди Всеукраїнського конкурсу медичних сестер, Дня сільського господарства, до ювілеїв Запорізької взуттєвої фабрики “MIDA”, обласної петенціарної служби і багато інших. В рамках проведення в Запоріжжі “InCoForum- 2017” театр гідно зустрів гостей з 27 країн світу.
    Продовжено роботу щодо культурного обслуговування пільгових категорій населення. За період минулого театрального року всього обслуговано 7,1 тисяч військовослужбовців, громадян, переселених з окупованих територій, ветеранів праці, інвалідів, малозабезпечених сімей.
       Гастрольна та фестивальна діяльність. Прагнення бути в системі європейських цінностей спонукало театр до участі в різноманітних фестивалях та театральних конкурсах. З 29 вересня по 8 жовтня 2017 року на базі Дніпровського театру драми та комедії відбувся Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль "Феєрія Дніпра" в якому взяли участь академічні театри з міст Києва, Чернігова, Хмельницького, Івано-Франківська, Сум, Дніпра. Вистава театру для дітей за мотивами А.Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха" у постановці головного режисера театру Т.Лещової була високо оцінена складом журі фестивалю. Колектив вистави нагороджено Дипломом Фестивалю "Феєрія Дніпра" та пам'ятним призом. Також театр взяв участь у Всеукраїнському театральному святі "Вересневі самоцвіти", яке відбулося у м. Кропивницькому на базі академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. Глядачі тепло вітали виставу театру Т. Іващенко "Замовляю любов" у постановці режисера-постановника - головного режисера театру Т.Лещової.
     За традицією на базі театру відбувся п'ятий Всеукраїнський фестиваль витончених мистецтв “Амплуа”, який за ініціативи керівництва театру об'єднав для проведення спільних заходів акторів нашого театру, студентів магістратури кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету та акторів Запорізького муніципального театру “VIE”. Учасники фестивалю ознайомились з новими творами українських драматургів М.Ромашкіної, О.Балагури, О.Вітра, Н.Нежданої. В рамках фестивалю відбулись читки та обговорення п'єс, творчі зустрічі з драматургами, тематичні екскурсії, майстер-класи.
     Театралізованим прологом “Тії слави козацької повік не забудем” у виконанні артистів театру відбулось відкриття Всеукраїнського козацького фестивалю “Покрова на Хортиці”.
      Завдяки співпраці театру з Національною Спілкою театральних діячів України артист драми С.Собержанський став учасником міжобласного конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки і за його результатами посів ІІ місце, артистка драми Г.Капралова удостоєна III місця у Всеукраїнському конкурсі читців “Лесині джерела”, який відбувся в м. Новгород-Волинському Житомирської області.
      З 23-го по 25-те березня 2018 року наш театр відвідав з гастролями Кіровоградський обласний український музично-драматичний театр ім.М.Л.Кропивницького. Під час гастрольного візиту були презентовані вистава для дітей на одну дію "Пеппі Довгапанчоха" А.Ліндгрен, комічна історія на дві дії "За двома зайцями" М.Старицького, І.Нечуя-Левицького (режисер-постановник вистав - Тетяна Лещова), пікантна комедія на дві дії "Четверо в одній спальні" М.Камолетті, комедія на дві дії "Шалена ніч" Р.Куні (режисер-постановник вистав - заслужений діяч мистецтв України Євген Головатюк).
     З 18 по 24 червня колектив нашого театру прийняв участь у Міжнародному фестивалі “Andriyivsky Fest”, в якому конкурували театральні колективи із восьми європейських країн. Нами була представлена драм-вистава про особисте на одну дію “Таїна буття” за п’єсою київського драматурга Тетяни Іващенко,(режисер-постановник – головний режисер театру Тетяна Лещова). За результатами фестивалю, жюрі визначило переможців, серед яких представники нашого театру. Актриса Галина Капралова отримала диплом "За створення неординарного жіночого характеру" за роль Ольги Хоружинської у виставі “Таїна буття”. Головний художник театру Надія Дворянкіна отримала диплом як художник-постановник вистави “Таїна буття” "За образне вирішення сценічного простору".
     Театр продовжує роботу щодо культурного обслуговування жителів міст обласного значення і сільських районів. “Малі гастролі” в минулому театральному сезоні відбулись в містах Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Оріхів, Михайлівка Запорізькому, Василівському, Мелітопольському та інших районах Запорізької і Дніпроперовської областей.
       Виробничо — фінансова діяльність. Протягом 89-го театрального сезону забезпечено виконання заходів, направлених на своєчасну виплату заробітної плати, забезпечення господарської діяльності щодо утримання приміщень та будівлі театру, постановку семи нових вистав, двох концертів, проведення робіт по зміцненню матеріально-технічної бази театру.
  Забезпечено проведення 399 вистав, обслуговано 85,2 тисячі глядачів, здійснено 63 виїзди (“малих гастролей”) в міста і райони області, на яких обслуговано 6,8 тисяч глядачів, в повному обсязі виконано виробничо-фінансовий план.
      Адміністративна діяльність та робота з персоналом. Ефективна організація роботи керівного складу театру дозволила вибудувати чітку систему організації творчого та виробничого процесів. Всі форми і методи роботи було направлено на формування стабільності у трудовому колективі, поліпшення соціальних умов, моральне та матеріальне заохочення працівників. Покращено роботу з організації протипожежної безпеки та охорони праці. Всі працівники, що обіймають в театрі керівні посади, підвищили кваліфікацію з отриманням відповідного посвідчення в обласному центрі охорони праці. Забезпечено проведення 4 творчих конкурсів на заміщення вакантних посад, за результатом яких творчий склад театру поповнився новими кадрами.
    Протягом минулого театрального сезону 11 працівників театру за високу професійну діяльність відзначено почесними грамотами обласної ради, облдержадміністрації. Державне звання “Народний артист України” отримала заслужена артистка України Ніна Шинкарук. Обласними лауреатами за значний внесок в розвиток театрального, мистецтва стали актриса драми 2 категорії Катерина Стаценко, артист драми вищої категорії Дмитро Клопот.
       За високі творчі досягнення, ефективну співпрацю, культурне обслуговування на високому організаційно-творчому рівні, проведення спільних культурно-мистецьких заходів колектив театру отримав численні подяки від органів влади, навчальних закладів, громадських організацій, установ та підприємств Запорізької області. Колектив театру отримав подяку голови обласної державної адміністрації за проведення і участь у заходах II Міжнародного форуму інтеграції та кооперації “InCoForum-2017, отримана подяка від Генеральної Дирекції з обслуговування іноземних представництв.
      У сучасних умовах театр має сприяти формуванню естетичних пріоритетів в українському театральному мистецтві. Світова історія довела, що сталий розвиток репертуарного театру може бути лише тоді, коли в театрі створюються нові театральні постановки високої якості. Для забезпечення високої якості потрібні гідні умови, нові підходи до творчості. Сьогодні для трудового колективу керівництвом театру забезпечено умови праці, фінансові умови для створення нових спектаклів, постійно укріплюється матеріально-технічна база, раціонально використовується майно театру, своєчасно здійснюється оплата праці працівникам. Сьогоднішні плани театру націлені на залучення до театру талановитої молоді, на оновлення поточного репертуару сучасною і класичною українською і зарубіжною драматургією.
      Головне завдання театру залишається незмінним – зберігати позитивні напрацювання, забезпечити сталий подальший розвиток закладу, творчістю приносити радість глядачам, відкриваючи для них неймовірно цікавий та безмежний світ театру.

   Директор театру, заслужений працівник культури України           Володимир Панькін                                                                                                                                                                                                            

     Шановні глядачі!

       Театр — це не лише красива будівля... Театр — це трупа, актори, вистави, творчість... Сприйняття мистецтва — це завжди праця душі, витрата енергії. Наскрізна тема всіх наших вистав — для дорослих і для дітей — пошук сенсу життя...Ми хочемо говорити з вами, нашим глядачем, про вічні істини, про справжні людські цінності.Театр був і залишається храмом духу! Він піднімає глядача над захланною буденністю, пробуджує в ньому ті глибинні почуття, зміцнює ту стрижневу основу, що й вирізняє особистість від загальної маси. Ми чекаємо на вас, шановні наші глядачі, у ювілейному, 90-му театральному сезоні. До зустрічі!

 • 12 грудня
  09:00 до 11:00
  Пригоди ведмедика Тімки (на замовлення)
 • 12 грудня
  16:00 до 18:00
  Культурно-мистецький захід на замовлення
 • 12 грудня
  18:00 до 19:30
  Чарівна ніч
 • 15 грудня
  15:00 до 17:00
  Позамежжя/Запределье
 • 18 грудня
 • 18 грудня
  13:00 до 15:00
  Культурно-мистецький захід на замовлення
 • 19 грудня
  11:00 до 12:00
  Пригоди ведмедика Тімки (на замовлення)
 • 19 грудня
  14:00 до 16:00
  Культурно-мистецький захід на замовлення
 • 20 грудня
  11:00 до 12:30
  Мауглі (на замовлення)
 • 20 грудня
  14:00 до 15:30
  Мауглі (на замовлення)
 • 21 грудня
  10:00 до 11:30
  Мауглі
 • 21 грудня
  13:00 до 14:30
  Мауглі
 • 22 грудня
  10:00 до 11:30
  Мауглі
 • 22 грудня
  13:00 до 14:30
  Мауглі
 • 23 грудня
  10:00 до 11:30
  Мауглі