• 89-й театральний сезон

  Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара
 • Театр

  іронічна комедія на дві дії за однойменним романом С. Моема
 • Шерлок у спідниці

  історія одного вбивства
 • Таїна буття

  драматична вистава про особисте
 • Кохання крізь віки...

  Театралізований концерт
 • Казка про добрі справи

  вистава для дітей на одну дію
 • Смак життя

  трагіфарс реальності
 • 89-й театральний сезон

    
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
З 7-го по 30-те червня запрошуємо на вистави в рамках соціальної культурно-мистецької програми - ціна квитка 40 грн
В театрі діє платна послуга - "Шлюбна фотосесія" у фойє театру. Заявки приймаються заздалегідь за телефоном 764-17-44
www.musin.zp.ua — онлайн придбання квитків на вистави

З Днем Соборності України!

Вітаємо!

ЗМІ про театр

 • Звіт про творчу діяльність Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.В.Г.Магара за 2017 рік

                                                                                                                
  Творча діяльність. Пріоритетним напрямком у творчій діяльності театру в 2017 році стало постійне звернення до перлин української та світової класики з її духовністю, глибинністю почуттів і пристрастей, щирістю людських взаємин. 

  Театр продовжує утверджувати національні культурні пріоритети, тримати високий художній рівень вистав, високопрофесійну та якісну постановочну культуру, веде пошуки нових, експериментальних художніх форм і цим зберігає високий рівень інтересу у глядачів.
  Важливим професійно — творчим показником театральної культури є визначеність творчої позиції театру у його репертуарній лінії. В репертуарній афіші театру 48 вистав та театралізованих концертів, які яскраво визначають насичену різножанрову театральну палітру. З метою розвитку творчої діяльності для постановки нових вистав до театру було запрошено режисерів різних режисерських шкіл, що позитивно позначилось на формуванні репертуару та удосконаленні праці акторського складу. На сцені театру відбувся випуск семи прем'єрних вистав та двох театралізованих концертів. У постановці головного режисера театру Т.Лещової відбувся сольний концерт солістки театру С. Ремжиної “Diva”, прем'єра комедійної вистави за п'єсою Р.Томи “Шерлок у спідниці” здійснена у постановці заслуженого діяча мистецтв України О.Варуна. Афіша класичного українського репертуару поповнилась виставою М.Старицького “За двома зайцями” у постановці головного режисера театру Т.Лещової. Дитячий репертуар поповнився казкою “Качечка-Крячечка” у постановці артиста драми театру О. Прокіпа та новорічною казкою “Одного разу на Різдво” у постановці режисера-постановника Г.Широченка. Репертуар малої сцени поповнився виставами В.Лідського “Позамежжя/Запределье, Ю.Бакума, Н.Ігнатьєвої “Іван Франко. Дон Кіхот”, Т.Єрентюк, Н.Ігнатьєвої “Леся. Нескінчена історія” у постановці заслуженого діяча мистецтв України В.Попова.
  Щороку Шевченківські дні в театрі відзначаються показом вистав за творами Т.Г. Шевченка “Україно!Україно! Оце твої діти...!”, «Вість благая Кобзаря», «Загублена любов». До перегляду вистав були запрошені учнівська молодь, студенти навчальних закладів міста та області.
  Театр взяв активну участь у численних обласних заходах патріотичного спрямування. З нагоди Дня незалежності України відбувся театралізований концерт “Україна - є,Україна — буде!”. За традицією на сцені театру відбулись святкові концерти, присвячені Дню Соборності України, Дню Конституції України, до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено обласний телемарафон “Пам'ять”. 14 вересня на сцені театру відбулась 25-та Всеукраїнська церемонія нагородження орденом "Народний герой України" за участю військовослужбовців Збройних Сил України та учасників АТО, волонтерів. В рамках мистецького проекту “Шана.Гідність.Свобода” з нагоди Дня Гідності та Свободи театром була підготовлена театралізована композиція “Читаємо поезію Майдана” та презентовано виставу “Ми, Майдан” Київського академічного театру “Колесо”. Свій 75-річний ювілей відзначила на сцені 55 артилерійська бригада Збройних сил України. Спільно з обласним центром патріотичного виховання молоді проведено обласний конкурс “Спадщина”. Представники колективу, актори театру стали учасниками багатьох урочистих обласних заходів, мітингів, відкриттів пам'ятних дошок загиблим військовослужбовцям. За минулий період на виставах та мистецьких заходах театру побувало майже 2,0 тисячі військовослужбовців Збройних Сил України.
  В театрі відбулись урочистості та святкові тематичні концерти з нагоди Всеукраїнського конкурсу медичних сестер, Дня сільського господарства, до ювілеїв Запорізької взуттєвої фабрики “MIDA”, Запорізького січового колегіуму і багато інших. В рамках проведення в Запоріжжі “InCoForum- 2017” театр гідно зустрів гостей з 27 країн світу.
  Продовжено роботу щодо культурного обслуговування пільгових категорій населення. За період 2017 року всього обслуговано 9,2 тисяч військовослужбовців, громадян, переселених з окупованих територій, ветеранів праці, інвалідів, малозабезпечених сімей.

   Гастрольна та фестивальна діяльність. Прагнення бути в системі європейських цінностей спонукало театр до участі в різноманітних фестивалях та театральних конкурсах. В театрі організовані і проведені Міжнародні театральні фестивалі “Французька весна” та перший українсько-німецький театральний фестиваль “Місце зустрічі — Запоріжжя”, які стали початком активного творчого діалогу сучасних європейських театрів. Програми фестивалей були насичені виставами, професійними читками та майстер-класами і стали для багатьох учасників школою високої професійної театральної майстерності. Знайомство з авторами, режисерами, новими творами створило можливість творчого пошуку у формуванні нового репертуару театру. 

  Вдалим для театру став і щорічний театральний фестиваль-конкурс на вищу театральну нагороду Придніпров'я “Січеславна-2017”. Позитивних відгуків набула прем'єрна вистава для дітей за мотивами А.Ліндгрен “Пеппі Довгопанчоха” у постановці головного режисера театру Т.Лещової. Виконавиця головної ролі П.Чувашова отримала Гран-Прі у номінації "Надія Січеславни-2017" з врученням Диплому, спеціального призу, грошової винагороди за винятковий артистизм виконання ролі Пеппі у виставі "Пеппі Довгапанчоха".
  З 29 вересня по 8 жовтня на базі Дніпровського театру драми та комедії відбувся Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль "Феєрія Дніпра" в якому взяли участь академічні театри з міст Києва, Чернігова, Хмельницького, Івано-Франківська, Сум, Дніпра. Вистава театру для дітей за мотивами А.Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха" у постановці головного режисера театру Т.Лещової була високо оцінена складом журі фестивалю. Колектив вистави нагороджено Дипломом Фестивалю "Феєрія Дніпра" та пам'ятним призом.
  Також театр взяв участь у Всеукраїнському театральному святі "Вересневі самоцвіти", яке відбулося у м. Кропивницькому на базі академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. Глядачі тепло вітали виставу театру Т. Іващенко "Замовляю любов" у постановці режисера-постановника - головного режисера театру Т.Лещової.
  За ініціативи керівництва театру вистава Б.Лепкого, Є.Головатюка “Гетьман Мазепа” взяла участь і стала преможцем у трійці найкращих серед 21-го учасника (обласних академічних театрів) у Всеукраїнському щорічному Фестивалі-конкурсі “ART – UKRAINE – 2017”, який відбувся за підтримки Міністерства культури України, благодійного фонду Костянтина Гусєва. У фіналі фестивалю на камерній сцені Національного академічного драматичного театру ім.І Франка наш театр презентував моновиставу Тетяни Лещової “Я чекаю тебе, мій любий...” Д.Фо, Ф.Раме.
  За традицією на базі театру відбувся п'ятий Всеукраїнський фестиваль витончених мистецтв “Амплуа”, який за ініціативи керівництва театру об'єднав для проведення спільних заходів акторів нашого театру, студентів магістратури кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету та акторів Запорізького муніципального театру “VIE”. Учасники фестивалю ознайомились з новими творами українських драматургів М.Ромашкіної, О.Балагури, О.Вітра, Н.Нежданої. В рамках фестивалю відбулись читки та обговорення п'єс, творчі зустрічі з драматургами, тематичні екскурсії, майстер-класи.
  Театралізованим прологом “Тії слави козацької повік не забудем” у виконанні артистів театру відбулось відкриття Всеукраїнського козацького фестивалю “Покрова на Хортиці”.
  Завдяки співпраці театру з Національною Спілкою театральних діячів України артист драми С.Собержанський став учасником міжобласного конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки і за його результатами посів ІІ місце, артистка драми Г.Капралова удостоєна III місця у Всеукраїнському конкурсі читців “Лесини джерела”, який відбувся в м. Новгород-Волинському Житомирської області.
  Театр продовжує роботу щодо культурного обслуговування жителів міст обласного значення і сільських районів. “Малі гастролі” в минулому році відбулись в містах Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Оріхів, Михайлівка Запорізькому, Василівському, Мелітопольському та інших районах Запорізької і Дніпроперовської областей.        

  Виробничо - фінансова діяльність. У 2017 році забезпечено виконання заходів, направлених на своєчасну виплату заробітної плати, забезпечення господарської діяльності щодо утримання приміщень та будівлі театру, постановку семи нових вистав, двох концертів, проведення робіт по зміцненню матеріально-технічної бази театру. 

  За 2017 рік забезпечено проведення 393 вистав, обслуговано 83 509 тисячі глядачів, здійснено 67 виїздів (“малих гастролей”) в міста і райони області, в повному обсязі виконано виробничо-фінансовий план.

  Адміністративна діяльність та робота з персоналом. Ефективна організація роботи керівного складу театру дозволила вибудувати чітку систему організації творчого та виробничого процесів. Всі форми і методи роботи було направлено на формування стабільності у трудовому колективі, поліпшення соціальних умов, моральне та матеріальне заохочення працівників. Покращено роботу з організації протипожежної безпеки та охорони праці. Всі працівники, що обіймають в театрі керівні посади, підвищили кваліфікацію з отриманням відповідного посвідчення в обласному центрі охорони праці. Забезпечено проведення творчих конкурсів на заміщення вакантних посад, за результатом яких творчий склад театру поповнився новими кадрами. 

  37 працівників театру за високу професійну діяльність відзначено почесними грамотами та нагородами. Державне звання “Заслужений артист України” отримав артист драми Є.Козьмик. Обласними преміями і дипломами за значний внесок в розвиток театрального, мистецтва нагороджено акторів драми С.Ремжину та М.Коновалова, заслуженого артиста України, артистку оркестру К.Кізюн.
  За високі творчі досягнення, ефективну співпрацю, культурне обслуговування на високому організаційно-творчому рівні, проведення спільних культурно-мистецьких заходів колектив театру отримав численні подяки від органів влади, навчальних закладів, громадських організацій, установ та підприємств Запорізької області. Колектив театру отримав подяку голови обласної державної адміністрації за проведення і участь у заходах II Міжнародного форуму інтеграції та кооперації “InCoForum-2017, отримана подяка від Генеральної Дирекції з обслуговування іноземних представництв.
  За високі творчі досягнення, культурне обслуговування населення Запорізької області на високому організаційно-творчому рівні, пропаганду патріотичних та духовних цінностей українського народу колектив театру у 2017 році нагороджено орденом III ступеня “За заслуги перед Запорізьким краєм” Запорізької обласної ради.
  У сучасних умовах театр має сприяти формуванню естетичних пріоритетів в українському театральному мистецтві. Світова історія довела, що сталий розвиток репертуарного театру може бути лише тоді, коли в театрі створюються нові театральні постановки високої якості. Для забезпечення високої якості потрібні гідні умови, нові підходи до творчості. Сьогодні для трудового колективу керівництвом театру забезпечено умови праці, фінансові умови для створення нових спектаклів, постійно укріплюється матеріально-технічна база, раціонально використовується майно театру, своєчасно здійснюється оплата праці працівникам. Сьогоднішні плани театру націлені на залучення до театру талановитої молоді, на оновлення поточного репертуару сучасною,  класичною українською і зарубіжною драматургією.
  Головне завдання театру залишається незмінним – зберігати позитивні напрацювання, забезпечити сталий подальший розвиток закладу, творчістю приносити радість глядачам, відкриваючи для них неймовірно цікавий та безмежний світ театру.

   Директор театру, заслужений працівник культури України           Володимир Панькін                                                                                                                                                                                                            

     Шановні глядачі!

       Театр — це не лише красива будівля... Театр — це трупа, актори, вистави, творчість... Сприйняття мистецтва — це завжди праця душі, витрата енергії. Наскрізна тема всіх наших вистав — для дорослих і для дітей — пошук сенсу життя...Ми хочемо говорити з вами, нашим глядачем, про вічні істини, про справжні людські цінності.Театр був і залишається храмом духу! Він піднімає глядача над захланною буденністю, пробуджує в ньому ті глибинні почуття, зміцнює ту стрижневу основу, що й вирізняє особистість від загальної маси. Ми чекаємо на вас, шановні наші глядачі, у 89-му театральному сезоні. До зустрічі!

 • 19 червня
  09:00 до 10:00
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 19 червня
  11:30 до 12:30
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 19 червня
  18:00 до 19:30
  Кохання крізь віки
 • 20 червня
  09:00 до 10:30
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 20 червня
  12:00 до 13:00
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 20 червня
 • 21 червня
  09:00 до 10:00
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 21 червня
  10:00 до 11:00
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 21 червня
  18:00 до 20:15
  Замовляю любов
 • 22 червня
 • 22 червня
  18:00 до 20:50
  Тев'є - молочник
 • 23 червня
  09:30 до 10:30
  Казка про добрі справи (на замовлення)
 • 23 червня
  19:00 до 21:30
  Спільний культурно-мистецький захід "Женихи"
 • 24 червня
  12:00 до 13:00
  Кіт у чоботях
 • 24 червня
  18:00 до 20:50
  Анна Кареніна