2016-08-22
  • 366


     22 серпня у театрі культурно-мистецьким заходом «Єднаємось під прапором свободи» розпочалися заходи до 25-річчя Незалежності України.
    Трудовий колектив театру під керівництвом Володимира Панькіна, заслуженого працівника культури України, з особливим піднесенням і натхненням готувався до знакової події: зроблено поточні ремонти приміщень, будівля театру і касовий зал прикрашені вітальними тематичними  брендмауєром і банером, фойе театру майорить від національних кольорів і української символіки, на другом поверсі театру обласним методичним центром культури і мистецтв оформлено виставку народно-прикладного мистецтва, а головне — до 25-річниці Незалежності України для глядачів підготовлено тематичний  модерн — концерт за сценарієм керівника літературно-драматургічної частини театру Наталії Ігнатьєвої, постановку якого здійснив режисер театру Віктор Попов.
    До початку заходу для учасників свята грав симфонічний оркестр театру  під керівництвом Богдана Сапожнікова, створюючи особливу святкову атмосферу. Урочиста частина розпочалася потужним Гімном України у виконанні учасників хору у національних костюмах різних регіонів України і  національностей, що проживають  у Запорізькому  краї.
    Учасників свята привітали керівники області Костянтин Бриль, заступник голови обласної ради Єгор Семенков, міський голова Володимир Буряк. Нагороди до Дня Незалежності отримали представники сімей загиблих героїв, працівники сільгосппідприємств, медичної галузі, працівники освіти, волонтери.
    Після урочистої частини розпочалось справжнє театральне дійство. Прагнення свободи на своїй власній землі завжди було притаманне українцям. Протягом багатьох століть цілі покоління вкладали всі сили своєї душі у створення власної незалежної держави. У 1991 році ця мрія здійснилася. "Хода українців", якою розпочинається концерт - символізує процес державотворення. Великі українці - від часів козаччини і до Майдану - ніби передають знамено патріотизму і свободи усім нам, сучасникам.
Водночас із Ходою на сцені звучить Хор. Текст хору - це своєрідний плач усіх тих, хто мріяв про свободу України, але не дочекався її, втратив віру в здійснення цієї мрії серед багатьох проблем і труднощів. Велична музика Дж. Верді підкреслює трагізм багаторічних поневірянь українців без власної держави. На слова Хору відповідає Герой. Герой розуміє страждання земляків, але водночас прагне підбадьорити їх, надихнути на продовження шляху. Таким чином, Герой і великі українці (гетьмани, письменники, воїни) уособлюють незламний дух українського народу.
Ідею незламності і свободи підхоплюють дві наступні композиції - танок "Повстанець"  і пісня "Свобода".
Події на сході України та анексія Криму не можуть не хвилювати нас. Отож танок ансамблю "Гузель Кирим" та пісня "Екі Чешме" розкривають тему Криму в серцях українців, а пісня "Молитва" і вірш "Волонтер" присвячуються воїнам і волонтерам.
Наступні номери концерту - танцювальний номер "Эхо войны", пісня "Журавлі", композиція "Їхали козаки" показують розмаїття української культури, що здатна поєднати і світові здобутки, і власну мелодійність і бойове мистецтво.
Особливе місце в концертній програмі посідають пісні і танці у виконанні молодих, юних артистів: учасників самодіяльних колективів, що представляють свою творчість у номерах "Listen" ("Лісн"), "Материнська любов", "Слов'янський трайбл" (трайбл - різновид танцю), "У долі своя весна", Бальний танець, "Капелюх", композиція "Україна - це ти". Молодь - це надія і сила України.
Завершальні номери концерту - "Прапор свободи" і "Заспіваймо пісню за Україну". Це поєднання потужної музики, красивої пластики і патріотичної символіки. Ці номери підкреслюють єдність українців, позитивну патріотичну налаштованість на розбудову держави.
Загалом же поєднання в концерті української та загальносвітової музики, класичних і сучасних творів, поетичного слова, пісні та пластики дає можливість кожному українцеві ще раз усвідомити: наша країна найбагатша, найпрекрасніша у світі, а українці - талановитий волелюбний народ. У нас є величне минуле, непросте і яскраве сьогодення та гідне майбутнє. Слава Україні! Героям слава!
    Після закінчення тріумфального модерн — концерту “Єднаємось під прапором Свободи!” відбулись збори трудового колективу театру з нагоди Дня Незалежності України. Колектив привітав директор театру Володимир Панькін, за дорученням обласної державної адміністрації, обласної ради, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій вручив Грамоти облдержадміністрації Козьмику Євгену Ярославовичу (артист драми вищої категорії), Захарову Дмитру Вікторовичу (артист драми першої категорії), Почесні грамоти обласної ради Маслєнніковій Ліні Вікторовні (головний адміністратор), Кириченко Микиті Степановичу, (звукорежисер театру вищої категорії), грамоти профільного Департаменту облдержадміністрації  Вовненко Ользі Миколаївні (артистка оркестру 1 категорії), Авраменко Ніні Миколаївні (художник — гример), Сичовій Олені Станіславівні (помічник режисера), Кононенко Сергію Олександровичу (машиніст сцени 5 розряду). Вітаємо всіх нагороджених!
    Бажаємо трудовому колективу театру з успіхом розпочати 88-й театральний сезон, нових прем'єрних вистав, творчих злетів, натхнення! Миру нам всім!   

Read 366 times