2016-08-30
  • 548

«Хто твердить: люблю свій народ, а не сповнює своїх обов'язків оглядом того народу, - брехню твердить...» І. Франко.    

     160 років тому народився Іван Франко - великий син українського народу – син Галицької землі, який став провідником і провісником української думки і української мрії. Тому, напевне, так довго навколо особи Івана Франка точилися різноманітні дискусії. Тому, мабуть, різноманітні політичні сили хотіли пригорнути і зробити з Франка «свого»... Перечитати, переписати і передумати його творчість, прихилити і вибрати саме ті рядки, які би Каменяра демонстрували абсолютно по-різному. Але правда вона на світі є одна! І вона говорить про те, що Іван Франко – був, є і буде Великим сином українського народу, провісником незалежності України,Великим Каменярем, який став непорушно і непохитно на варті саме українських інтересів. Бо він українець з діда-прадіда, бо він українець у майбутніх поколіннях!
    30 серпня у театрі відбулись «Франківські читання». Постановча група під керівництвом режисера-постановника Віктора Попова, заслуженого діяча мистецтв України за сценарієм Наталії Ігнатьєвої, керівника літературно — драматургічної частини, за  музичним  матеріалом  Наталії Боєвої, керівником музичної частини, заслуженим діячем мистецтв України, за участі артистів драми, артистів вокалу створили справжнє театральне дійство за творами І.Франка. Своїм полум'яним словом в театральних образах, створених акторами,  Франко  «ламав скелю неправди й гніту в ім'я правди й волі»,  лунали прекрасні музичні твори на його вірші.
    Пам'ятаймо і вивчаймо творчість всесвітньо знаного поета, прозаїка, драматурга, публіціста, перекладача й видатного вченого українця Івана Франка!

Read 548 times