2016-10-05
  • 411

    В рамках відкриття 88-го театрального сезону 2 жовтня відбулася прем'єра комедії "Любов у стилі бароко" за п'єсою Ярослава Стельмаха, режисер-постановник і художник-постановник - заслужений діяч мистецтв України Віктор Попов. Перші глядачі вистави зі щирим сміхом приймали жарти, надзвичайно тонко вловлювали атмосферу, співпереживали з героями любовної історії, а часом, здається, навіть дихали в унісон з ними. І це не дивно, адже багатопланова й іронічна - комедія "Любов у стилі бароко" хвилює, розважає і змушує думати водночас.
   Сюжет її простий. Граф (Дмитро Клопот) насолоджується холостяцькою свободою і не бажає бачити наречену, яку йому "нав'язав" батьківський заповіт. Він вигадує дотепний спосіб відштовхнути дівчину від себе. Закохана в нього Оляна (Галина Астаф'єва) дізнається про жорстокий розіграш і вирішує помститися коханому, змусивши його ревнувати. Ця історія сама по собі вже приковує увагу, однак ще більше захоплює те, що відбувається над сюжетом. Автор вистави пропонує нам калейдоскоп стилів і образів: це гра в самураїв і американські комікси, гра в бароковий театр, гра словами і гра в любов... Саме в любовній грі, через вишуканий бароковий стиль у поведінці, костюмі та залицяннях, герої знаходять те головне, що є у житті - Любов.
    Увиразнює шляхетний стиль вистави музика Вівальді, Баха, Генделя, Гайдна, Персела у виконанні оркестру театру (диригент - Богдан Сапожніков). Барокового шарму надає хор (хормейстер Сергій Черногор) і чарівна солістка Дідона (Світлана Ремжина), пантоміми й танці у виконанні балету (балетмейстер-постановник - заслужена артистка України Тетяна Астаф'єва). Містичну атмосферу створює загадковий образ Пандемії (Альона Павелко), гра світла (художник Світлана Юдіна) та вишуканий відеоарт (художник Геннадій Лещенко).  Ігрову стихію вистави втілюють актори Дмитро Клопот (Граф), Галина Астаф'єва (Оляна), Максим Ігнатьєв (Степан), Олеся Плохоткіна (Ярися), Вадим Кир'ян (Онисим), Андрій Косодій (Шумицький), Євгеній Дзига (Кущ) та інші.
   Ця оригінальна вистава втілилася в життя також  завдяки створенню матеріальної частини вистави, так як на художне оформлення, ексцентричні  сценічні костюми, вишуканий реквізит витрачено певну суму грошей, зароблених театром від основної діяльності. Велика подяка директору театру Володимиру Панькіну, заслуженому працівнику культури України, керівникам  всіх  театральних цехів  під керівництвом завідуючої постановчої частини театру  Світлани Бондаренко.
   Отож, дорогі глядачі, ласкаво просимо на перегляд вистави, що від першого до останнього слова, від першого до останнього акорду чи руху дарує естетичну насолоду і надихає на життя.

 

Read 411 times