2017-01-20
  • 430

Буваю. часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю. що воно за диво,
Оці степи, це небо і ліси,
Усе як є — дорога, явори,
Усе моє, все зветься — Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
                       

       Л.Костенко

 Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперій — і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. День Соборності — державне свято, яке відзначають 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. У 2011 році на офіційному рівні День Соборності було скасовано, а 13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято відновлено.
    20 січня в театрі відбувся обласний урочистий захід до Дня Соборності України в якому взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутати обласної та місцевої рад, керівники та члени національно-культурних товариств, солдати воїнських частин, представники громадськості.
    Сьогодні на урочистому заході за традицією першого «Живого ланцюга»  у 1990 році серед учасників  відтворено «Живий ланцюг» що символізує єдність українського народу, єдність національного духу і бажання жити і будувати незалежну нашу державу.
    У святковому патріотичному концерті з натхненням, особливим піднесенням приймали участь народні артисти України Іван Смолій, Юрій Бакум, заслужений артист України Микола Коновалов, артисти Світлана Ремжина, Вікторія Середа, Павло Костюк, Ольга Петровська, Алла Білоцерковець, Олександр Блінов, Вадим Васільєв, Костянтин Шадрін, Ксенія Кізюн, Інна Михайленко, артисти драми та балету. У  тематичному пролозі велично і урочисто "Козацька старшина" з вистави Б.Лепкого "Мазепа" виконала заклик - осанну славній Україні! Ведучі урочистої частини концерту артисти Дмитро Захаров, Тетяна Григорьєва.
    Дякуємо всьому творчому складу вистави-концерту,  хто доклав зусиль до створення заходу патріотичного звучання на високому художньому рівні. Слава Україні! Героям слава!

Read 430 times