2017-03-10
  • 432

"Він був селянський син і став князем в царстві духа. Він був кріпак і став великою силою в громаді людських культур. Він був простак і відкрив професорам і вченим новіші і свободніші степені. Він терпів десять літ від російської воєнщини, а зробив більше для свободи Росії, ніж десять побідних армій.
Доля переслідувала його ціле життя, та не покрила іржею золота його душі, не обернула його любові до людства в ненависть...  Доля не щадила йому страждань, але не стримала  його радості, що била здоровим джерелом життя. Та найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті – невмирущу славу і вічну нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець." (І. Я. Франко )
    У Шевченківські дні до театру було запрошено учнів загальноосвітніх шкіл різних  районів міста, студентів вищих навчальних закладів на перегляд вистав за творами Т.Г. Шевченка «Україно! Україно! Оце твої діти...», «Вість благая Кобзаря», «Загублена любов».
     Шевченкове слово єднає нас усіх в одну національну цілість із єдиною метою – відновити народовладну суверенну українську державу на всій її історичній території. Неможливо переоцінити внесок Великого Кобзаря у справу служіння Україні, українській нації, захисту бідних і принижених. На світі, напевно, немає іншої людини, крім Тараса Шевченка, яка б, народившись більше двох століть тому, передбачила в поетичній формі долю своєї нації і Батьківщини. Саме тому, шануючи пам'ять Шевченка, слід зробити все для втілення у життя його мрії про вільну Україну.
 Закликаємо  всіх  згадувати про геніальні ідеї, відтворені у спадщині Великого Кобзаря, не лише у ті дні, коли ми святкуємо його роковини, але й  керуватися ними у власному житті й діяльності. Тільки в цьому разі ми зможемо успішно вирішити екологічні, економічні, політичні, демографічні, культурологічні проблеми сьогодення.

vist

smoliy 2

Read 432 times