2017-04-06
  • 675

Шановні глядачі!
    Пропонуємо ознайомитись з анотаціями до вистави «Антігона» (постановка   Л. Береловіч за творами Софокла і Б. Брехта) та сучасного балету з елементами брейкінгу «Переміщення» (хореограф Б. Бушелагем), які будуть представлені в рамках фестивалю французької культури «Французька весна в Україні».

«Антігона»

    Після постановки вистави «Лукреція Боржіа» молода, але вже досвідчена режисер Люсі Береловіч зацікавилась іншою жіночою театральною постаттю — Антігони.
    Після приїзду до Києва у квітні 2014 року та визначальною зустріччю з фрік-кабаре Dakh Daughters, ідея постановки «Антігони» стає очевидною для Люсі Береловіч. Для того щоб працювати з «найчеснішим створінням, яке колись жило на землі» (Гегель), для цієї постановки Люсі Береловіч обрала «Антігону» Софокла (441 р. до н.е.) та Б. Брехта (1948).
    Після майже місяця репетицій у Києві, десять українських акторів, серед яких відомі Dakh Daughters, і на додачу один французький атор, Тобі Лакруа, предстивили на «Французькій весні-2015» надзвичайну історію Антігони під творчим керівництвом Люсі Береловіч. Цей красивий й водночас потужний спектакль представляє алегоричний образ цілої країни...
    Спектакль мав успіх не тільки в Києві, а й у Франції, де його грають і досі. «Антігона» повертається в Україну на цей раз, щоб виступити в регіонах, зокрема у м. Запоріжжя.

«Переміщення»

    Браїм Бушелагем — не просто танцівник хіп-хопу, він також і талановитий хореограф, у якого виникла ідея, що хіп-хоп може збагачуватися завдяки іншим видам танцю, особливо — січасному танцю. Еволюція його хореографії прослідковується, починаючи з прем'єри «Зарбату» у 2004 році, продовжуючи проектом «Давай Давай» (2010) і виставою «Борозни» у 2014 році.
    Балет «Переміщення», прем'єра якого відбулася у лютому у Київському національному академічному театрі оперети — ще одне свідчення таланту Браїма Бушелагема. І київська публіка не помилилась, бурхливо аплодуючи йому.
    «Переміщення» - це, перш за все, здатність дванадцяти танцюристів з усієї України виконувати дивовижні акробатичні трюки. Але «Переміщення» - це також відмова від протиставлення здібностей кожного з учасників на користь взаємодії, щоб розповісти історії життя кожного з них. Під музику українського композитора R. Roo у постійному русі на сцені вони розповідають про «переміщення», яке відбувається в житті, від брейк-батлів до балету, від акробатичних трюків до мистецтва.
    Це історія перевтілення. Це вражаюче! Це просто чудово!
    Запрошуємо Вас, шановні глядачі, на вистави на врамках фестивалю французької культури «Французька весна в Україні»!

Read 675 times