2017-04-27
  • 519

26 квітня наш театр радо зустрів  гостей — колег з театру міста Магдебург землі Саксонія-Ангальт Федеративної Республіки Німеччини.

Магдебург і Запоріжжя — міста - побратими згідно Угоди про партнерство у сферах економіки, сільського господарства, культури, яка існує з травня 2008 року. Отримавши позитивний досвід культурного діалогу та успішного співробітництва з українськими митцями та акторами на театральному фестивалі “Дикий Схід.Подія-Україна” у травні 2016 року у театрі Магдебургу, німецькою стороною було запропоновано керівникам Запорізької області, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації провести спільний театральний фестиваль в Запоріжжі на базі академічного обласного українського музично-драматичноготеатру ім.В.Г.Магара. Пропозиція була схвалена і підтримана керівництвом нашого театру, хоча коштів на його проведення з обласного бюджету не передбачалось. Всі витрати здійснено за рахунок коштів театру, зароблених від основної діяльності.

26 квітня директор театру Володимир Панькін, заслужений працівник культури України, зустрів делегацію учасників фестивалю з Магдебургу -  13 акторів, режисерів, театральних спеціалістів, ознайомивши гостей з нашим театром, основними художньо-творчими цехами, системою організації роботи потужного театрального колективу. Постановочна частина театру під керівництвом Світлани Бондаренко забезпечила всі необхідні умови відповідно до технічних райдерів для початку роботи згідно з  програмою фестивалю.

Офіційне відкриття фестивалю відбулось 27 квітня за участю офіційних гостей фестивалю: голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака, голови Державної канцелярії землі Саксонія — Ангальт, Міністра культури, державного Міністра Райнера Робра, Генрального консула Німеччини в Україні Вольфганга Мьосінгера, заступника директора театру Магдебургу Крістіане Херхер.

На сцені нашого театру німецький театр презентував моновиставу німецькою мовою за творами В.Гете в інтерпретації Ніколаса Штемана “Вертер!” з головним виконавцем - актором Раймундом Відрою.

Фестиваль продовжиться до 29 квітня і його план — програма насичена, цікава і пізнавальна для акторів, спеціалістів театрів, студентів. У процесі відкритих репетицій, майстер-класів зі сценічного читання п'єс, театральних тем учасники фестивалю нашого театру, театру ляльок, муніципального театру “VE”, студенти Запорізького Національного університету ознайомились із системою роботи, “форматом” існування театру Магдебургу, його режисерами і акторами, перспективами культурного співдіалогу. Для всіх учасників фестивалю таке відкрите професійне спілкування і обмін досвідом завжди будуть  корисними і нададуть нового імпульсу в подальшій творчій роботі.  

Read 519 times