2017-06-21
  • 379

Запорізькі театри завершують сезон соціальними акціями

На завершення театрального сезону Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації підбиває підсумки мистецької діяльності комунальних театрів.

Так, Запорізький обласний театр ляльок на урочисте закриття сезону 24 червня запропонує своїм маленьким глядачам переглянути виставу «Ще раз про Червону Шапочку».

Загалом у 77-му театральному сезоні (вересень 2016 – червень 2017 р.) трупою обласного театру ляльок було показано 310 спектаклів, які відвідали 16262 глядачі.

Цього сезону театр презентував глядачам дві прем’єри: дивовижно тепло оформлена вистава „Колобок” за мотивами української народної казки (режисер-постановник М.Власова, художник Л.Зінов’єва, композитор А. Бесєда ) та повчальна історія „Чарівні слова” В.Довлетова (режисер-постановник О.Лубенець, художник Л.Зінов’єва, композитор І. Гойденко ).

Театр виїздив із обмінними гастролями у міста Черкаси та Кропивницький, брав участь у фестивалях і конкурсах: „Вересневі самоцвіти” (м. Кропивницький), „Лялькова веселка” (м. Запоріжжя), у Всеукраїнському огляді–конкурсі театрів ляльок „Прем’єри сезону” ( м. Хмельницький). Диплом номінанта „Найкращий дебют” огляду-конкурсу отримала актриса Світлана Волтова за роль Маленького принца у виставі „Маленький принц”.

На ХХV фестивалі-конкурсі на вищу театральну нагороду Придніпров’я „Січеславна-2017” диплом переможця у номінації „Краща чоловіча роль у ляльковій виставі” отримав Ігор Шестовський за ролі Короля, Дільця та Торговця у виставі „Маленький принц”.

Запорізький академічний обласний театр юного глядача завершив сезон благодійною акцією, а загалом протягом 38-го сезону презентував 311 вистав, які переглянули 47481 глядач. Театр працював не тільки в обласному центрі, а й регулярно виїздив на територію області: жителі Токмака, Мелітополя, Енергодара, Поліг, Дніпрорудного, Василівки, Михайлівки та інших населених пунктів радо вітали артистів.

У 38-му сезоні на сцені театру відбулися три прем’єри. Прем’єра вистави „Апельсинова принцеса”, поставлена режисером Олександром Фортусом (художник-постановник Тетяна Власенко), відбулася в День Святого Миколая - 19 грудня. У квітні 2017 р. була представлена прем’єра вистави „Танго” в постановці заслуженого діяча мистецтв України Геннадія Фортуса (художник-постановник Тетяна Власенко). До Дня захисту дітей, 2 червня, театр підготував музичну виставу „Казкова Україна” (режисер-постановник Анастасія Макаренко, художній керівник Геннадій Фортус, художник-постановник Катерина Пахомова).

Театр молоді також взяв участь у багатьох фестивалях та конкурсах. Зокрема, за постановку вистави „Двоє на гойдалках” (2016 р.) Геннадій Фортус нагороджений дипломом „Алмазний Дюк” Міжнародного фестивалю-конкурс ім. Дюка Де Рішельє.

На щорічному фестивалі-конкурсі на вищу нагороду Придніпров’я „Січеславна-2017” були представлені дві вистави: „Апельсинова принцеса” та „Двоє на гойдалках”. За підсумками фестивалю диплом переможця „Січеславна-2017” у номінації „Краща режисерська робота” здобув Геннадій Фортус за постановку вистави „Двоє на гойдалках”. Диплом переможця „Січеславна-2017” у номінації „Краща жіноча роль” отримала Анна Симонова за виконання ролі Гетель Моски у виставі „Двоє на гойдалках”. Режисер-постановник вистави „Апельсинова принцеса” Олександр Фортус отримав диплом „Краща режисерська робота” в номінації „Надія Січеславни- 2017”.

Майже на кожну вечірню виставу театру приходять гості з військових частин, а діти учасників АТО відвідують ранкові дитячі постановки. Під час святкування Дня театру бійці, що завітали до колективу, спілкувалися з артистами, мали можливість побувати за лаштунками.

Артисти театру також здійснили поїздку до Маріуполя, де виступили перед бійцями Збройних Сил України. Глядачами концертної програми стали бійці 23-го Запорізького батальйону територіальної оборони.

До завершення сезону Театр молоді підготував для глядачів соціальну акцію – квитки на всі вистави можна було придбати за доступними цінами.

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В. Г.Магара завершує свій 88-й театральний сезон соціальною культурною програмою - до 30 червня на кращі вистави поточного репертуару можна придбати квитки вартістю 40 гривень.

Цей сезон був насичений творчими заходами, конкурсами та фестивалями, яскравими прем'єрами, ювілейними датами. На сцені театру відбувся випуск дев'яти прем'єрних вистав: комедія „Любов у стилі бароко” за В.Стельмахом (режисер В.Попов), „Замовляю любов” Т.Іващенко (режисер Т.О.Лещова), „Подруга життя” Л.Корсунського (режисер В.Магар), „Пеппі Довгопанчоха” (режисер Т.Лещова), „DIVA”- сольний концерт артистки вокалу театру С.О. Ремжиної, „Шерлок у спідниці” Р. Томи (режисер О.Варун), казка для дітей „Качечка-крячечка” (режисер О.Прокіп). Репертуар малої сцени поповнився прем'єрними виставами В.Лідського „Позамежжя/Запределье” та „Леся. Нескінчена розмова” (режисер В.Попов).

Театр взяв активну участь у численних обласних заходах патріотичного спрямування, зокрема до річниці Незалежності України відбулася прем'єра театралізованого модерн-концерту „Єднаймося під прапором Свободи!” (режисер В. Попов); спільно з обласним центром патріотичного виховання проведено обласний конкурс творчої молоді „Спадщина”. Протягом сезону гостями театру стали, переселенці, військовослужбовці - на виставах і заходах у театрі побували майже 9и тисяч глядачів пільгових категорій.

За підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та „Національним фондом підтримки демократії Україна — США” на базі театру було проведено Всеукраїнський фестиваль витончених мистецтв „Амплуа”, в рамках якого відбулося професійне читання п'єс сучасних українських драматургів. Міжнародні театральні фестивалі „Французька весна” та українсько-німецький театральний фестиваль „Місце зустрічі — Запоріжжя” започаткували активний творчий діалог між сучасними європейськими театрами.

Артист драми С.Собержанський взяв участь у Всеукраїнському конкурсі професійних читців ім. Івана Франка у Дніпрі та Києві, де посів ІІІ місце. Вдалим для театру став і театральний фестиваль-конкурс на вищу театральну нагороду Придніпров'я „Січеславна-2017”. Позитивних відгуків набула прем'єрна вистава за мотивами А.Ліндгрен „Пеппі Довгопанчоха” у постановці головного режисера театру Т.Лещової. Виконавиця головної ролі П.Чувашова отримала Гран-прі у номінації „Надія Січеславни-2017”.

Вистава „Гетьман Мазепа” стала найкращою у трійці переможців серед 21 учасника обласних академічних театрів у Всеукраїнському щорічному фестивалі-конкурсі „ART – UKRAINE-2017”, який проводився за підтримки Міністерства культури України.

Наступного сезону колективи запорізьких театрів планують подарувати маленьким та дорослим глядачам нові цікаві та захоплюючі вистави.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

http://www.zoda.gov.ua/news/36670/zaporizki-teatri-zavershujut-sezon-sotsialnimi-aktsiyami.html

Read 379 times