2017-10-23
  • 458

Цьогоріч фестиваль витончених мистецтв “Амплуа” визначив свій перший ювілей — п'ятиріччя. Протягом п'яти років організатори фестивалю (головний фундатор, арт-директор фестивалю Тетяна Щастіна, актриса, сценаріст, драматург) витрачають чимало зусиль задля налагодження діалогу між драматургами та режисерами українських театрів. Завдяки фестивалю, театрали знайомляться з колегами з інших регіонів країни. За цей час близько 200 драматургічних творів було надіслано на фестиваль, а за п'єсами, обраними професійними режисерами, було зроблено більше 60 сценічних втілень.
Головною метою фестивалю “Амплуа” є сприяння відкриттю нових талантів у кожному пересічному українці, надання підтримки в просуванні талановитих творців, гармонізація особистості та виховання естетичного смаку, завдяки якому людина здатна сприймати й оцінювати красу й плоди будь-якої творчості.
За ініціативи головного режисера нашого театру Тетяни Лещової всі його заходи відбулися в цьому році на нашій базі. П'єси українських драматургів Маргарити Ромашкіної, Олени Балагури, Олександра Вітра, Неди Нежданої читали студенти магістратури кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету, актори Запорізького муніципального театру “VIE”.
Дуже вдалим стало сценічне втілення п'єси “Потойбіч кохання” Неди Нежданої актором нашого театру Олександром Прокіпом, який як режисер здійснив цю роботу на “малій сцені” з акторами Вадимом Кир'яном, Сергієм Собержанським, Галиною Капраловою, Анною Вишневською-Прокіп.
В рамках фестивалю також відбулись творчі зустрічі з драматургами, обговорення п'єс, тематичні екскурсії, майстер-класи в обласному художньому музеї для школярів та студентів.

Read 458 times