2018-08-07
  • 518

Конкурс на посаду директора комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара» Запорізької обласної ради було оголошено у повній відповідності із законодавством України. – Про це йдеться у Постанові Верховного Суду, прийнятій 03 серпня 2018 року у відповідь на касаційну скаргу одного з учасників конкурсного добору.

Зокрема, позиція касаційного Суду полягає в тому, що, приймаючи рішення про оголошення конкурсу, Запорізька обласна рада діяла у межах наданих їй повноважень та у чіткій відповідності до приписів Закону України «Про культуру», Закону України «Про театри і театральну справу».

Проаналізувавши приписи чинного законодавства та обставини проведеного конкурсу, Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій про правомірність добору кандидата саме на посаду «директор» театру. Нагадаємо історію справи: позивач (один із претендентів на посаду директора драмтеатру) після поразки у конкурсі намагався через суд  визнати  протиправною бездіяльність Запорізької обласної ради стосовно не внесення змін до статуту комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара» Запорізької обласної ради, вважаючи необхідність заміни в ньому найменування посади керівника театру «директор» на посаду «директор театру – художній керівник» як передумови законності в діяльності театру.

Тож, Верховний Суд, підтримуючи позицію судів  попередніх інстанцій (Запорізький окружний адміністративний суд і Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд) констатував відсутність порушень з боку обласної ради у оголошенні конкурсу на посаду, що передбачена статутними документами театру  - «директор», та перелік повноважень якої є тотожним посаді «директор – художній  керівник».

- Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав висновки судів першої та апеляційної інстанцій правильними, обґрунтованими і не вбачає  підстав для скасування їх судових рішень. Тож, Запорізька обласна рада при оголошенні конкурсу у комунальному закладі діяла у повній відповідності до букви Закону. Ми й надалі чітко виконуватимемо вимоги законодавства і працюватимемо в інтересах громади Запорізької області, - запевнив начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз.

Постанова Верховного Суду, опублікована на сайті Суду, набирає законної сили з дати її прийняття та не оскаржується.

Як відомо, сьогодні директором комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара» Запорізької обласної ради є Володимир Панькін, заслужений працівник культури України, переможець проведеного відповідного конкурсу.

http://zor.gov.ua/content/verhovnyy-sud-ukrayiny-pidtrymav-zaporizku-oblasnu-radu-ogoloshenyy-oblradoyu-konkurs-na

Read 518 times