2018-12-11
  • 202

   11 грудня 2018 року в нашому театрі відбулись урочистості з нагоди 150-річя заснування культурно-освітньої громадської організації «Просвіта».
   

  З моменту свого заснування у 1868 році «Просвіта» була створена на противагу антиукраїнським течіям у культурному житті. На початку 20 століття програма товариства передбачала діяльність народних театрів і кінотеатрів, проведення народних свят, краєзнавчих походів, організацію книгозбірень, народних музеїв, книгарень, друкарень. Після 1937 року «Просвіту» утискала польська і радянська влада, а з 1939 року Товариство існувало лише за межами України. Та з 1988 року Товариство відроджується і бере найактивнішу участь у всіх загальнополітичних заходах.«Просвіта» завжди була і залишиться будителем, організатором і вихователем, що закликає людей зберігати найголовніші скарби: мову, пісню, історичну пам’ять і єдність. 

 Привітали Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім.Тараса Шевченка з 150-річним ювілеєм голова обласного відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка, народний депутат України Ігор Андрійович Артюшенко, голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак, заступник голови облдержадміністрації Едуард Анатолійович Гугнін, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Владислав Валерійович Мороко. Найкращих було нагороджено державними нагородами та почесними грамотами органів влади. 

 Після завершення урочистої частини свята для його учасників було запропоновано до перегляду виставу у виконанні артистів нашого театру «Вість благая Кобзаря…» Р.Проценко.

Read 202 times