2019-03-05
  • 366

     5 березня 2019 року – день заснування нашого театру. Театр ім.В.Г.Магара – один з найстаріших професійних колективів України. Свою творчу діяльність він розпочав ще у 1929 році в місті Києві. 5 березня за ініціативи культвідділу Київської обласної ради профспілок розпочав свою діяльність «прабатько» театру ім. В.Г. Магара – театр малих форм (ТЕМАФ). Впродовж років становлення театр очолювали Юхим Лішанський, Микола Хороманський, Федір Гамалій. Кожен з цих майстрів доклав чималих зусиль для розвитку театру, але найбільший і найвагоміший внесок здійснив, безперечно, Володимир Герасимович Магар – незмінний керівник з 1936 по 1965 рік. Він організував потужний колектив митців і став основоположником героїко-романтичного напрямку, який і сьогодні залишається провідним у нашому театрі.
Сучасний трудовий колектив театру — це потужна творча інституція, пріоритетними напрямками у творчій діяльності якої є постійне звернення до перлин української та світової класики з її духовністю, глибинністю почуттів і пристрастей, щирістю людських взаємин.  Кожного року театр показує більш як 380 вистав, тематичних концертів, культурно-митецьких програм, обслуговуючи більше 80 тисяч глядачів. Прагнення бути в системі європейських цінностей спонукає театр до участі в різноманітних фестивалях та театральних конкурсах. В репертуарній афіші театру зараз 44 вистави та театралізованих концертів, які яскраво визначають насичену різножанрову театральну палітру.
     В цей святковий для нас день на головній сцені відбулась прем’єра театралізованого концерту «Viva Flamenco», режисером-постановником якого стала головний режисер театру Тетяна Лещова.
     Ритми фламенко розтопили зимові сніги і пристрасно закликали весну!
   Драматургія концерту, що основується на контрастному порівнянні повного драматизму та фатальної приреченості любовної драми з яскравими, святковими сценами народного життя вразила глядачів.
    Історії кохання Дульсинеї та Дон Кіхота, Діани де Бельфлор та Теодоро, Маркіза Рікардо, пристрасної Кармен, корріда, іспанська Сівілья не залишили байдужими жодного у глядацькій залі.
    Зайняті в концерті артисти драми, вокалу, балету, оркестру створили “на одному подиху” неперевершений творчий, цікавий проект.
   Участь у створенні неймовірного дійства взяли заслужена артистка України Тетяна Астаф’єва (головний балетмейстер), Тамара Боброва (балетмейстер), заслужена артистка України Світлана Ващенко (концертмейстер з вокалу), Наталія Мацук (художник-постановник), В’ячеслав Тодика (музичне оформлення), художники з освітлення, звукорежисери, помічники режисера.
     Шановні колеги! Зі святом наш славетний колектив!

Read 366 times