2019-05-27
  • 259

    24, 25 та 26 травня з великим успіхом відбувся показ прем’єрної вистави-фантасмагорії за мотивами повісті Г.Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма». Цією виставою був завершений ювілейний, 90-й театральний сезон нашого театру.
    За жанром вистава «Конотопська відьма» є фантасмагорією – і для театру таке рішення є своєрідним сміливим експериментом. Режисером-постановником вистави стала головний режисер театру Тетяна Лещова. Над створенням яскравої прем’єри працювали художник-постановник Ірина Кохан, балетмейстер-постановник заслужена артистка України Тетяна Астаф’єва, музичне оформлення – В’ячеслав Тодика, художники з освітлення Денис Дубровко, Геннадій Лещенко, Олександр Чернявський, Світлана Юдіна, звукорежисери Нінель Савенко, Олег Катушенко, Михайло Какойло, помічники режисера Михайло Ромашкан і Олена Сичова.
    Події у виставі відбуваються за часів Великої Руїни, в період так званої Гетьманщини, коли російський царизм поступово ліквідує українську державність, послідовно обмежує демократичну суть козацького ладу на Запорізькій Січі, але «Конотопська відьма», незважаючи на часову віддаленість, є метафорою сучасного життя. Вистава у сатиричному ключі віддзеркалює наше не завжди втішне сьогодення…
    За режисерським задумом у виставі поєдналися реалістичні картини життя й побуту військових керівників і мешканців Конотопа та фантастичні картини, побудовані на народних міфологічних уявленнях, віруваннях українців, на використанні української демонології.
    Класична повість Григорія Квітки-Основ’яненка в інтерпретації режисера-постановника (Лещової Т.О.), художника-постановника (Кохан І.В.), постановочної групи стала справжнім багатолюдним, багатоликим, яскравим, пісенно-танцювальним, музичним видовищем!

    Ювілейний театральний сезон став для трудового колективу театру та глядачів насиченим і цікавим новими прем’єрами, культурно-мистецькими заходами, участю у театральних фестивалях. З нагоди 80-річчя створення Запорізької області та 90-річчя від дня заснування Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.В.Г.Магара на базі театру проведено презентацію першого Відкритого регіонального фестивалю професійних читців “TemaFest”.
    Працівників театру за високу професійну діяльність відзначено почесними грамотами та подяками обласної ради, грамотами облдержадміністрації та Департаменту культури, туризму, національностей та релігій. За високі творчі досягнення, ефективну співпрацю, культурне обслуговування на високому організаційно-творчому рівні, проведення спільних культурно-мистецьких заходів колектив театру отримує численні подяки від органів влади, навчальних закладів, громадських організацій, установ та підприємств Запорізької області. Знаковою нагородою для всього колективу стало вручення головою Запорізької обласної ради Самардаком Г.В. на урочистому заході до ювілею театру Грамоти Верховної Ради України" За заслуги перед Українським народом".
    Дякуємо Вам, шановні друзі, за те, що прожили разом із нами важливий для нашого театру рік! Головним завданням театру, його ціллю є одне – служіння глядачеві. А тому й надалі творча родина магарівців не припинить створювати для Вас справжні шедеври театрального мистецтва, які назавжди увійдуть в історію театру і України.

Read 259 times