2019-12-02
  • 138

     30 листопада 2019 року на Малій сцені нашого театру відбувся прем’єрний показ вистави за творчістю відомого українського поета Василя Стуса «Нескорений…або шлях ста зневір». Режисером-постановником стала головний режисер театру Тетяна Лещова, художником-постановником – Наталія Мацук. Головну роль у моновиставі виконав актор драми Сергій Собержанський.
     Вистава про Василя Стуса. Про борця за незалежність України, що став наріжним каменем пам’яті українського народу ХХ століття.
Видатний український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, правозахисник і мислитель, який за власні переконання щодо необхідності збереження і розвитку української культури зазнав репресій зі сторони радянської влади. Творчість Василя Семеновича Стуса була визнана забороненою, а його самого було засуджено до тривалого ув’язнення за дисидентські погляди.
     Войовничий поет, що не схилився і не схибив перед системою тоталітарної країни, свідомо пішов на смерть в ім’я свободи і людської гідності. В рядках його творів – спогади про спільну історію наших дідів і прадідів, про те, що свободу неможливо ув’язнити.
     Ми спробували відкрити для себе і для Вас постать видатного поета, унікальної людини, що не втратила внутрішньої свободи і стала символом непокори і боротьби за незалежність.
     Вітаємо постановочну групу зі створенням актуальної, емоційної прем’єри!
     Запрошуємо і Вас, шановні глядачі, відвідати виставу за творчістю Василя Стуса «Нескорений…або шлях ста зневір».

Read 138 times