2020-02-06
  • 205

Інформація з офіційного сайту Запорізької обласної ради

http://zor.gov.ua/content/teatr-imeni-magara-bere-kurs-na-molod-i-kreatyv-foto-video

      Стратегічні напрями розвитку Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Магара обговорили напередодні представники колективу цього комунального закладу Запорізької облради і перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. Участь в обговоренні також взяв депутат Запорізької обласної ради, секретар постійної депутатської комісії з питань бюджету Василь Хвостак.

       Одним з головних пріоритетів розвитку працівники театру вбачають в залученні молодих людей – як до глядацької зали, так і до акторської трупи. За словами заступника директора театру Тамари Камлик, сьогодні кількість глядачів молодого віку сягає 60%. Чимале значення, на думку колективу, відіграють виїзні спектаклі, які артисти театру дають як в дитячих садочках (в репертуарі багато казок), так і в районах і селах області. В середньому, театр ім. В.Магара щомічно видає близько 50 спектаклів. При цьому цінова політика залишається стабільною – квитки коштують від 50 до 150 грн.

    - В 2019 році ми провели 380 вистав, обслужили 80 тисяч глядачів. Крім того, подарували своє мистецтво 12 тисячам запоріжців пільгових категорій. На 2020 рік заплановано 10 прем’єрних вистав як для дорослих, так і для дітей. Ми робимо все можливе для залучення глядачів до театру. Працюємо на перспективу, основний акцент робимо на роботі із молоддю, - зазначив директор – художній керівник КЗ «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Магара» Запорізької обласної ради Володимир Панькін.

     Обговорюючи із працівниками театру механізми залучення глядачів, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков запропонував слідкувати за світовими трендами із використання на театральних майданчиках суміжних мистецтв, не боятись експериментувати із репертуаром, запрошувати молодих артистів, не забуваючи про потенціал ветеранів запорізької театральної сцени. Зокрема, Єгор Семенков запропонував розглянути можливість виступів театрального оркестру в місцях відпочину запоріжців.

    - Театр імені Магара – це ціле виробництво. Кількість цікавих вистав, які йдуть на його сцені, – величезна. Щоб залучати до театру людей різних вікових категорій, необхідно використовувати сучасні засоби візуалізації. Моє особисте переконання: кіно ніколи не замінить театр. Тому з боку Запорізької обласної ради, як власника, і з боку творчого колективу і адміністрації театру буде проводитись масштабна робота для популяризації театрального мистецтва, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

     За офіційними даними, в 2019 році з обласного бюджету на утримання закладу було використано 44,3 млн грн.. Цього року для комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Магара» в обласному бюджеті передбачено 40,2 млн. грн.

відео=

 
За лаштунками: Запорізький академічний обласний театр ім. В.Магара
Read 205 times