2015-01-20
  • 486

Другий вечір театральних зустрічей «П'ять хрещенських вечорів» наповнений колоритом українських традицій. «Сватання на Гончарівці» - улюблена вистава багатьох поколінь, тому вона дарує особливий настрій та особливу атмосферу.

Цьогоріч п'єсі Григорія Квітки-Основ'яненка виповнюється 180 років. Вона завжди була й залишається одним із кращих зразків української народної стихії, мовлення та гумору. У репертуарі театру вистава «Сватання на Гончарівці» йде вже 45 років. За цей час вона вийшла на сцену тисячу разів!

Сьогоднішнє «Сватання...» - третє переродження вистави, і за цей час на Гончарівці виросло декілька поколінь виконавців головних ролей. В образі Уляни знайшли себе Галина Соловей, заслужена артистка України Валентина Косташ, Людмила Кірікова, Алла Білоцерковець, Клара Щедріна, Вікторія Мотайленко та інші артистки театру.

Роль Олексія за всі часи виконували улюбленці публіки — народний артист України Іван Смолій та народний артист України Юрій Бакум, а також Олег Котеньов та Павло Костюк. Звичайно, ця вистава немислима без найяскравішого, кумедного та недолугого персонажу — Стецька. Нині цю роль блискуче виконують артисти Костянтин Дерновий та Вадим Кир'ян, а першим цей образ неперевершено втілив народний артист України Олександр Гапон.

І ось сьогодні, на ювілейній інтермедії на Водохреща зустрілися три покоління Стецьків та Улян. Історія сватання Стецька продовжується, а тому в глядачів буде змога ще не раз насолодитися атмосферою цієї надзвичайної комедії!

Read 486 times