2014-04-05

Автор: Віталіна МОСКОВЦЕВА

Нам – 85!" – так називалося свято, яке в середу відбулося в обласному музично-драматичному театрі імені В.Магара. Його приурочили до Міжнародного дня театру.

У великому залі зібрався весь колектив (а в ньому близько 200 співробітників: від акторів, режисерів, артистів оркестру й балету – до костюмерів, звукооператорів, освітлювачів, бутафорів...). Концертні номери театрального свята були виключно прем'єрними: їх ще не бачила публіка. А „червоною ниткою" дійства стало вручення премій імені народного артиста СРСР й України Володимира Магара. Нагороди одержали десятки „магарівців". Та на гребені слави опинилися лауреати у п'яти основних номінаціях.

„Кращою виставою року" визнали спектакль „Тев'є-молочник" (режисер-постановник Віктор Попов, у головній ролі – народний артист України Олександр Гапон). У номінації „Натхнення" (до 35 років) перемогла режисер Олеся Плохоткіна, яка поставила казку „Котигорошко". У номінації „Зрілість" (до 60 років) за хореографію у виставі „Вість благая Кобзаря..." відзначили заслужену артистку України Тетяну Астаф'єву. На „Вершину" (від 60 років) піднялися одразу двоє: народний артист Юрій Бакум і заслужений артист Микола Коновалов. А „Подією" експертна рада визнала театралізоване дійство просто неба „Хрещення Русі" у постановці головного режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України Євгена Головатюка.

Нагородили й ветеранів сцени, які відпрацювали в колективі від 40 до 58 років. Але найзворушливішим був момент, коли на підмостки, спираючись на паличку, піднявся народний артист України Григорій Антоненко: він прийшов працювати в театр ще восени 1943-го і 70 років – не просто грав, а самовіддано служив – на рідній „магарівській" сцені!

Найбільший театральний колектив області привітали з 85-річчям і Днем театру голова облдержадміністрації Валерій Баранов і заступник голови облради Світлана Абдурахманова. Вони вручили працівникам почесні грамоти і подяки (серед нагороджених начальник художнього цеху Наталія Петен-Ступакова, начальник машинно-декораційного цеху Андрій Заливший, начальник бутафорського цеху Леонід Обрізан й інші).

Свято вдалося, але... Здивувало, чому „магарівці" не запросили на нього представників інших театрів Запоріжжя – місця в залі було вдосталь, а театральне товариство завжди славилося відкритістю і дружелюбністю. Може, посоромилися? Бо премію імені Володимира Магара, яку обіцяли зробити обласною чи навіть всеукраїнською (серед її засновників значаться Міністерство культури України й управління культури і туризму облдержадміністрації), знову вручали винятково працівникам одного театру. Звісно, муздрама не може фінансувати нагороди членам інших колективів. Думається, долучитися до цього має Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. Та й про міжтеатральну складчину можна якось домовитися. Отоді-то Міжнародний день театру в Запоріжжі не виглядатиме „кулуарним".

 

Read 865 times