2014-05-15

Віталіна МОСКОВЦЕВА

Чи знаєте ви, що 11 червня 1889 року в передмісті Одеси народилася дівчинка з українським прізвищем Горенко (наголос на першому складі). Вона виросла і, вважаючи своїм предком стародавнього ординського хана Ахмата, взяла псевдонім: Анна Ахматова.

 

„Я навчилась просто й мудро жити" – так назвали в обласній бібліотеці „Юний читач" поетичне рандеву, присвячене 125-річчю великої поетеси.

- Ми запросили на це рандеву з поезією й образом Анни Ахматової старшокласників Запорізької школи №30. Зустріч відбулася в рамках літературно-музичної вітальні „Джерела думки чисті і натхненні". За традицією, наші фахівці підготували до неї виставку творів поетеси, - розповіла директор бібліотеки Ольга Башкатова.

Ахматову в літературних колах називають „людина-епоха". Але бібліотекар відділу обслуговування Олена Арделян зосередила увагу юнаків і дівчат не тільки на її величі, а й на суто людських моментах. Скільки довелося пережити жінці! Її першого чоловіка - поета Миколу Гумільова – розстріляли в 1921 році. Третього чоловіка Миколу Пуніна, з яким вони були в цивільному шлюбі, тричі заарештовували, а 1953 року він загинув у таборах. І син Лев Гумільов теж більше десяти років провів в ув'язненні. Не кажучи вже про те, що саму поезію Ахматової піддавали цензурі та цькували (згадаймо постанову ЦК ВКП(б) 1946 року)... Оповідь бібліотекаря супроводжували відеопрезентація „Анна Ахматова у портретах і малюнках" та фрагменти фільму про поетесу.

Але найбільш щемливо на поетичному рандеву прозвучала моновистава актриси театру імені В.Магара Тетяни Єрентюк. Вона не просто продекламувала вірші Ахматової, а з найвищою напругою емоцій передала юним запоріжцям її любов та біль, викликавши бажання ще і ще перечитувати поезії цієї неймовірної жінки.

Read 643 times