12.09.2023

«Мельпомена Таврії» повертається додому, до своїх 

Запорізькі театри – у програмі фестивалю

474

Перегляди

Найбільший та найвідоміший у світі український театральний фестиваль «Мельпомена Таврії, що відбувається у місті Херсон, має 25-літню історію. Незалежно від умов, фестиваль ніколи не скасовувався. Навіть минулого року, коли Херсон перебував під окупацією, фестиваль відбувся на різних сценах по всьому світу, його гостинно приймали десятки українських колективів, французький фестиваль та  японський театри.

За 25 років існування до Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» долучилися понад 200 театрів з 20 країн світу. У 2023 році фестиваль триває 8 до 16 вересня під гаслом: «Ми вдома», що символізує його повернення до деокупованого Херсона. Участь у заходах беруть численні українські театри, а також колективи з інших країн – Португалії, Туреччини Словаччини та Німеччини.

У 2023 році програма фестивалю поділяється на Home та Guest формати. Home-формат – фестиваль у себе вдома: виступ театрів учасників в безпечному просторі Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Guest-формат – фестиваль приймають на своїх домашніх сценах театри-учасники: театри, які не приїжджають до Херсона, демонструють вистави на своїх домашніх сценах, знайомлять своїх глядачів із фестивалем, його історією, підтримуючи таким чином Мельпомену Таврії.

У відкритті фестивалю взяли участь 25 театрів, відображаючи тривалість фестивалю у роках та кількість областей України.

Кожен із колективів, які приймають участь у фестивалі, вніс вагомий внесок у розвиток української культури та театрального мистецтва.

З програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням.

Відкривши файл, опиняєшся у гамі переживань –  від заздрощів до гордості.

11 вересня Театр юного глядача Новокаховського Палацу Культури, який вимушено перебуває далеко від окупованої Нової Каховки, онлайн представив виставу Ю. Рахленкова «Сонечко рятує світ».

14 вересня,  о 17.00 до участі у “Мельпомені” долучається Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара із «Думами…» за Т. Шевченком… 

А 16 вересня об 11.00  вперше у  бере участь у «Мельпомені»  Запорізький дитячий театр «СВіЯ» із інтерпретацією казки Є. Недєліна «Татко для Кабанчика»!

Вітаємо та долучаємося до підтримки своїх – у яскравій «Мельпомені Таврії»!

За матеріалами відкритих Інтернет-джерел