05.01.2024

«Солодка-солодка казка»: кожне свято має свій особливий смак

by inesa

«Солодка-солодка казка» англійки Енн Хогард, яка свого часу створила цілий ляльковий світ на телебаченні BBC, на сцені нашого театру нині також одна із історій цього великого світу.

Вбрані у чудові костюми, актори театру на годинку перетворились на солодкі персонажі дитячих мрій: на Карамельку та Пастилку, Принцесу Малинку та Крем-Брюле, на Рафаелку, на Молочний та Чорний Шоколад. Завітав на свято навіть Лорд Кекс.

Розповіла казку Казкарка [чи не сама Енн Хогард до нас завітала у ніжному перевтіленні Світлани Ромашко?], а котик, якого вона називала Коте – допомагав їй, зо всіх сил своїх чотирьох лап. Іноді  відволікається, правда, щоб впіймати Мишу. І тоді хазяйка м’яко дорікала йому: “Коте, ти мене покинув у такий важливий момент! Мені треба написати казку про солодощі, а я не люблю солодке!” 

Як можна не любити солодке??? Впевнена, що після казки діти разом із дорослими відвідали усі контитерські магазини та кав’ярні із тортиками та тістечками, що поруч із театром. Бо хто ж втримається від спокуси після такого солодкого феєрверку?

Тим більш, обираючи назву солодкої країни, Казкарка радилась не тільки з Коте, а й з глядачами: “Як же назвати?” І хлопчик поруч зі мною вигукнув: “Запоріжжя!” Ось так. Мабуть,  це обізвався з минулого магазин  «Білочка» Запорізької кондитерської фабрики, що довгі роки вабив солодкоїжок до будинку Ліщинського навпроти театру. Ех, не вміємо ми берегти свої бренди… А країну, до речі, назвали Ласунія…

До таких солодких спогадів поринули деякі дорослі, а діти з радісним сміхом споглядали передсвяткову метушню, якою були зайняті Карамелька та Пастилка, Принцеса Малинка, Крем-Брюле, Рафаелка,  Молочний Шоколад та неймовірно пристрасний у танці Шоколад Чорний. Презентуючи свої вокальні та танцювальні таланти, герої мали створити торт – не маючи рецепта, та маючи амбітну впевненість, що саме без його смаку торт нізащо не вдасться! Принцеса співала свою “арію”, покладену на музику Моцарта, що цей торт – її зіркова мить!  А яка ж дотепна роль актриси «під ніком» Крем-Брюле: “А-ну, діти!  Та хто ж не любить морозива? А-ну, засипте мене лайками! Лайк-лайк-лайк!” Співала Рафаелка із стильною смужкою на панчішках, вихором іспанського танцю закрутив усіх до кола Чорний Шоколад, добився свого місця на святковому столі Лорд Кекс: “Я Торт, забутий на полиці…”

 

А що ви скажете про Перчинку у торті?  А вона таки виборола собі місце у новорічному рецепті! “Бо Чилі – я теж борець. За справедливість! Свобода! Рівність – те ж прекрасно!” 

До речі, всі костюми героїв – вибагливо задумані та дотепно реалізовані. І вбрання сцени занурює нас наче… у коробку солодощів, де кожна знахідка – як сюрприз.

Та казковий світ віддзеркалює реальність. І багато відлунь можна відчути у подіях на сцені. Навіть Миша, що прокралась та залізла на торт, – це теж нинішня реальність. Та сподіваюмось на справність Коте, най впорається з нею.

Режисер Олександр Іваненко, який задумав цю виставу три роки тому, нещодавно був мобілізований. Тож, виставу вивела на сцену Тетяна Лещова, головний режисер театру імені Магара. І це також повертає нас у реальність – принаймні дорослих, які мають відповідальність перед нашим світом. Відповідальність за можливість вберегти дитинство наших дітей, додати до нього хвилинки радості. І від «Солодкої-солодкої казки» зокрема.

Новорічна-різдвяна «Солодка-солодка казка» запланована для показу 1, 2, 3, 4, 5 січня 2024 року о 10.00, 6 та 7 січня – о 10.00 та о 13.00.

Сподіваємось на краще.

Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки