13.03.2023

У запорізькому театрі оригінально прочитали твори Шевченка

Театр імені Магара показує нову виставу  «Думи…»

Ірина Єгорова

Театр імені Магара показує нову виставу  «Думи…»

9 березня, у 209-ту річницю від дня народження великого українського поета, письменника і художника Тараса Шевченка у Запорізькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені В.Г.Магара відбулася прем’єра вистави “Думи…”.

Створену до річниці дня народження Кобзаря прем’єру сезону у театрі показують три дні поспіль — 9,10 та 11 березня.

 

 

 

 

Як зазначається на сайті театру, артисти доносять глядачам відомі на весь світ та найпотаємніші послання Тараса Шевченка.

Вистава за творами великого Кобзаря розповість про минуле українського народу, проблеми якого є актуальними і через століття.

«Рідна мова для нашого народу ніколи не була простим інструментом спілкуванння. Вона – наша сила та зброя, наша національна ідентичність та душа. А слова українського Кобзаря, які часто стають пророчими, з кожним роком набувають все більшого сенсу.

Тарас Шевченко не був полководцем, але його слово підняло до збройної боротьби мільйони українців та пробудило в них жагу до волі. «Думи…» – про сучасне через століття», – зазначають у театрі.

 

Мене особливо вразив момент, коли на сцену вийшли актори, одягнені у військову форму. Сльози на очах з’явилися помимо моєї волі. І ком у горлі…

Ми ж пам’ятаємо, яку страшну ціну платимо за незалежність України у боротьбі з жорстокою ордою, яка вдерлась на нашу територію 24 лютого 2022 року.

І вже зовсім по-іншому, ніж до широкомасштабного вторгнення, сприймаються пророчі слова Кобзаря:

“І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі…”

І слова його безсмертного “Заповіту”: “

“Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте”.

 

Нова робота “магарівців”, на мою думку, – це не вистава у звичному розумінні глядачів, коли актори виходять на сцену і читають твори Кобзаря.

Ні, це скоріше літературно-музично-хореографічна інтерпретація творчого доробку поета: у спектаклі багато музики та танцювальних номерів.

Вони підкреслюють задум режисера-постановника і художника – постановника спектаклю, автора сценарію та сценографії Тетяни Лещової. Тетяна Лещова також разом з Вячеславом Тодикою займалася музичним оформленням вистави.

Яскраві хореографічні номери створила балетмейстер-постановник Тетяна Астаф”єва.

 

 

Нова вистава “магарівців” – це сучасний, а місцями і неочікуваний погляд на  відомі твори Тараса Шевченка. Одна глядачка після закінчення вистави про прем’єру так і сказала: “Неочікувано!”.

 

Фото Олега Валіка