Звіт про творчу діяльність

КЗ “Запорізький академічний обласний український музично- драматичний театр ім В.Г.Магара” ЗОР

за 2020 рік

     Запорізький академічний обласний український музично- драматичний театр ім В.Г.Магара, як невід’ємна складова української національної культури, у 2020 році продовжував плідно працювати і попри всі труднощі, пов’язані з роботою театру в умовах коронавірусної пандемії, його працівники зробили все можливе для забезпечення творчої діяльності закладу, надання культурних послуг запоріжцям і гостям міста та області. В нових умовах роботи вдалося вибудувати ефективну діяльність всього театру та його творчого складу. Організовано проведення онлайн — репетицій та показ вистав в соціальних мережах. Впродовж звітного періоду здійснено постановку та випуск прем`єрних вистав: “Ножиці” за п’єсою П.Портнера, “Тримай мене, якщо зможеш!” за мотивами п’єси Н.Птушкіної, “Ілюзіон” А.Курейчика, “Неймовірний сеанс” за п’єсою Н.Кауарда, “Золоте курча” В.Орлова, нових театралізованих концертів – “З любов’ю до жінки”, до Дня Незалежності України, новорічного концерту, забезпечити проведення заходів Всеукраїнського фестивалю “Покрова на Хортиці”, обласних заходів, присвячених Дню Перемоги у другій світовій війні та інших державних та професійних свят.
     Оркестром театру оновлено новими концертними номерами тематичні концерти, зроблені аранжування багатьох музичних творів, підготовлено концертні номери з солістами театру. Активно працював балет театру, здійснено нові хореографічні постановки до вистав та концертних програм. В зазначених прем’єрних виставах та концертах відбулася низка дебютів молодих акторів, що поповнили трупу в ході проведених конкурсів для художньо-творчого персоналу.
     Певна увага була приділена підготовці та проведенню різноманітних заходів в рамках постійно діючої Програми розвитку культури, популяризації української мови та культури. В загальному репертуарі театру широко представлена творчість великих українців — Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українки, І.Карпенко-Карого, М.Старицького, Г.Квітки-Основ’яненка, В.Стуса, Л.Костенко і інших. З успіхом йдуть на сцені театру історична драма “Гетьман Мазепа” Б. Лепкого, комічна історія “За двома зайцями” І. Нечуй-Левицького, М. Старицького, трагікомедія “Кайдашева сім’я” І.Нечуй-Левицького, музична комедія “Сватання на Гончарівці” Г.Квітки-Основ’яненка, народна драма “Тев’є молочник” Г.Горіна, мелодрама “Загублена любов” І.Тогобочного, театралізовані вистави-концерти “Штраус-концерт”, “Viva Flamenco” та інші. Щонеділі в прокатному репертуарі театру — показ вистав для маленьких глядачів, які з задоволенням сприймають вистави “Мауглі”, “Попелюшка”, “Пеппі Довгопанчоха”, “Котигорошко” і багато інших. Мала сцена театру захоплювала глядачів виставами “Іван Франко. Дон Кіхот”, “Леся. Нескінчена розмова”, “Позамежжя/Запределье”, “Таїна буття”, «Нескорений…або шлях ста зневір», присвячений життю і творчості В.Стуса. Шевченківські дні за традицією були наповнені показом вистав за творами Т.Г.Шевченка. В поточному репертуарі театру з’явився концерт артистів оркестру, який грунтується на основі творів українських композиторів.
     Театр, крім організації основної діяльності, продовжив брати активну участь у всіх обласних заходах і забезпечив проведення важливих культурно-мистецьких акцій всеукраїнського і обласного рівнів, продовжуючи тримати високий художній рівень вистав, високопрофесійну та якісну постановочну культуру, формування репертуару на основі української та європейської драматургії, української музичної та вокальної культури. Театралізованим прологом артисти театру відкрили заходи, присвячені 29-ій річниці Незалежності України на території Національного заповідника “Хортиця”, оркестр театру взяв участь у відкритті нового скверу в Олександрівському районі. Артисти театру були ведучими багатьох обласних заходів, присвячених державним та календарним святам і подіям.
Продовжено роботу щодо культурного обслуговування пільгових категорій населення. Адміністрацією театру відпрацьовано систему співпраці щодо культурного обслуговування членів громадських організацій ветеранів праці, інвалідів та дітей. У театрі створено сприятливі умови та доступ для перегляду вистав людей із обмеженими фізичними можливостями. Театр продовжив співпрацю з військовими частинами 3033, 3026, А2176. На виставах і культурно-мистецьких заходах в театрі побувало майже 1,5 тис. глядачів пільгових категорій населення.
     Театр продовжив роботу щодо культурного обслуговування жителів міст обласного значення і сільських районів. За звітний період здійснено виїзди до Мелітополя, Новомиколаївки, Оріхова, Токмака, Запорізького та Оріхівського районів.
    Протягом року адміністрацією театру було забезпечено виконання заходів, направлених на своєчасну виплату заробітної плати, організовано комплекс робіт щодо господарської діяльності, проведення поточних ремонтних робіт щодо утримання приміщень та будівлі театру, постановку нових вистав і концертів, проведення робіт по зміцненню матеріально-технічної бази театру.
     Ефективна організація роботи керівного складу театру дозволила вибудувати чітку систему організації творчого та виробничого процесів. Всі форми і методи роботи було направлено на формування стабільної діяльності трудового колективу, поліпшення соціальних умов, моральне та матеріальне заохочення працівників. Покращено роботу з організації протипожежної безпеки та охорони праці. Відовідальні працівники пройшли спеціальне навчання в Обласному центрі з охорони праці та отримали відповідні посвідчення. Забезпечено проведення двох творчих конкурсів на заміщення вакантних посад, за результатом яких творчий склад театру поповнився новими кадрами.
Протягом минулого року 17 працівників театру за високу професійну діяльність відзначено почесними грамотами та подяками Запорізької обласної ради, обласної державної адміністрації та Департаменту культури,туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації. Народна артистка України Л.В.Матвіїшина нагороджена орденом “За заслуги перед Запорізьким краєм” I ступеня Запорізької обласної ради з занесенням до обласної “Книги пошани”.
     Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів” адміністрацією організовано роботу театру відповідно до вимог та вжито всіх необхідних заходів безпеки в умовах карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби як для персоналу так і глядачів театру.
     На сьогодні трудовий колектив театру знаходиться в постійному пошуку нових творчих ідей, спрямовуючи свою діяльність на формування нового естетичного смаку глядачів в музичному, хореографічному, театральному мистецтві, забезпечивши потребу суспільства як в репертуарі українського класичного театру так і в нових сучасних театральних формах.

 

Директор-художній керівник театру, заслужений працівник культури України

Володимир Панькін