Мамай (сценічна версія)

К. Карпенко

Героїчна легенда на дві дії
Вистава йде українською мовою
Велика сцена
Прем'єра — 17 квітня 2008 року
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)
Мамай (сценічна версія)

Ця вистава – продовження героїко-романтичної традиції театру. Більше того, у ній відтворено події, що безпосередньо стосуються саме історії нашого, Запорізького краю. Оповіді про силу та вправність козаків і досі живуть серед людей. Героїчна легенда «Мамай» – це відтворення давніх переказів про козака-характерника, що наганяв страх на ворогів, рятуючи від неволі своїх земляків. За сюжетом, події відбуваються в епоху боротьби козацтва з турками й татарами. Брати Роман та Орест з дитинства були розлучені з рідними батьками і домівкою. А згодом доля розвела їх по різні боки ворожих таборів. Їхня зустріч неминуча, але якою вона буде тепер? Героїчна легенда «Мамай» – вражаючий динамічний спектакль. Це – вражаюче батальне полотно. Це – приголомшлива музика. Це – колоритні народні сцени. Емоційно насичені картини. Легендарну легенду записав Костянтин Карпенко.
Україна багата на згадки про легендарного козака Мамая. Його ім’я збереглось у багатьох географічних назвах: річка і село Малайка, Мамаїв яр, Мамаєва балка (Кіровоградщина), село Мамаївці (Черкащина), кургани Мамай-Гора і Мамай-Сурка (Кам’янсько-Дніпровський район)… За сюжетом, події відбуваються в епоху боротьби козацтва з турками й татарами.
У центрі подій – постать Мамая – чи то легенди, чи людини… Він міцний і непереможний, наче дуб запорізький, але за його плечима тяжке і страшне минуле. Він здатен впоратися з десятком нападників водночас. Та не підніме руки на беззбройного. Він ділить час між шаблею та кобзою. А душу – між боротьбою та Любов’ю…

Виставу створили

РЕЖИСЕР-ПОСТАНОВНИК – заслужений діяч мистецтв України Євген ГОЛОВАТЮК

ХУДОЖНИК-ПОСТАНОВНИК – заслужений діяч мистецтв України Валентин СЛОНОВ

КОМПОЗИТОР – заслужений діяч мистецтв України Наталія БОЄВА

МУЗИЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ – Олександр СУРЖЕНКО

БАЛЕТМЕЙСТЕР – Тамара БОБРОВА

ПОСТАНОВНИК БОЇВ – Євгеній ДЗИГА

КОНСУЛЬТАНТ – доктор історичних наук, професор Георгій ШАПОВАЛОВ

ВИСТАВУ ВЕДЕ Олена СИЧОВА

Дійові особи та виконавці

МАМАЙнародний артист України Юрій БАКУМ,
Антон ПОПУДРЕНКО
ДЕЛЬГАТВіталій ПАВЕЛКО,
Олександр ПРОКІП – отримав за виконання ролі диплом у номінації “Краща чоловіча роль ІІ плану” на фестивалі “Січеславна 2008”
ЯКИМ ДІБРОВА, батьконародний артист України Іван СМОЛІЙ – отримав за виконання ролі диплом у номінації “Краща чоловіча роль ІІ плану” на фестивалі “Січеславна 2008”
СОФІЯ, матиТетяна ЄРЕНТЮК,
Вікторія МОТАЙЛЕНКО,
заслужена артистка України Ніна ШИНКАРУК
РОМЧИК, Мамай у дитинствіІлля КОЛПАКОВ,
Данило ЩАДНИК
КИЛИНАГалина КАПРАЛОВА,
народна артистка України Оксана ТУРІЯНСЬКА
ГАВРЮХАВадим КИР’ЯН отримав за виконання ролі диплом у номінації “Краща студентська робота” на фестивалі “Надія Січеславни 2008”
СОФРОН ЖУРБАОлександр ВОЛЧКОВ,
заслужений артист України Микола КОНОВАЛОВ
КОШОВИЙнародний артист України Владілен ПОПУДРЕНКО
ПИСАРМихайло САВИЦЬКИЙ
ВАСИЛЬ НЕГОДАЄвгеній ДЗИГА – отримав за виконання ролі диплом у номінації “Краща епізодична роль” на фестивалі “Січеславни 2008”
Олександр ВОЛЧКОВ
Віталій ПАВЕЛКО
СЕМЕН ЧУПРИНА, селянинАнатолій РУДЕНКО
МУРАТПавло КОСТЮК
ОТЕЦЬ ОЗАРІЙАндрій КОСОДІЙ
КИРИЛО ПРУДИВУСКостянтин ДЕРНОВИЙ,
Михайло САВИЦЬКИЙ
МАКАР ТОПОЛЯЄвген КОВАЛЕВСЬКИЙ
ДАНИЛО ПІДОПРИГОРАСергій ПЕРЕПЕЛИЦЯ
ОНИСЬКО НЕПИЙКВАРТАПавло КОСТЮК
ХОМА ТЯГНИШКІРАОлег КОТЕНЬОВ
ВАСИЛЬ НЕТУЖЕНКОМихайло САВИЦЬКИЙ
МИКИТА ДОБРОЖИТЕНКОМикола ГРУШКОВСЬКИЙ,

Максим ІГНАТЬЄВ

СЕМЕН БАЙРАЧЕНКОПавло БОГАЧОВ
МИХАЙЛО ЧЕПУРНИЙОлександр БЛІНОВ,
Сергій ПЕРЕПЕЛИЦЯ
ТРОХИМ ДОВБНЯРоман ГРИНЬ
ГЕРВАСІЙ, старий селянинКостянтин ДЕРНОВИЙ,
Євген КОЗЬМИК
БАБА ПРИСІКА, його дружиназаслужена артистка України Світлана БОБИР,
Лідія СМОЛІЙ
АМВРОСІЙ, їхній онукАнатолій РУДЕНКО
ГЕРШКО, шинкарнародний артист України Олександр ГАПОН,
Євген КОЗЬМИК
БЕЙКЛА, його дружиназаслужена артистка України Алла КАРПЕНКО,
народна артистка України Любов МАТВІЇШИНА – отримала за виконання ролі диплом у номінації “Краща жіноча роль ІІ плану”на фестивалі “Січеславна 2008”
ХАН ГИРЕЙнародний артист України Юрій БАКУМ
РАХІМОлег КОТЕНЬОВ
МАНСУРДмитро ЗАХАРОВ
БЖЕСЬКИЙзаслужений артист України Володимир ГОЛЯК – отримав за виконання ролі диплом у номінації “Краща чоловіча роль ІІ плану” на фестивалі “Січеславна 2008”
Дмитро КЛОПОТ
ВІЙТзаслужений артист України Анатолій СИРОТЕНКО
СЕЛЯНИ,КОЗАКИ, ОРДИНЦІ, НАЛОЖНИЦІартисти драми та балету, солісти-вокалісти театру; учасники колективу «Козаки Війська Запорозького Низового» обласного центру дозвілля «Запорожець» (керівник – Олександр Патаман); студенти Запорізького державного музичного училища ім. П. Майбороди (директор – заслужений працівник культури України Олександр Пелюк, керівник курсу – заслужений артист України Володимир Голяк); піротехніка – ТОВ «Театр вогню «Юрак» (керівник – Юрій Рянічев)
ОРДИНЦІОлександр БЛІНОВ, Павло БОГАЧОВ, Юрій ЄРЬОМЕНКО, Євгеній ДЗИГА, Данил КОРОБОЧКА, Костянтин НОЧВІНОВ, Сергій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, Анатолій РУДЕНКО, Михайло САВИЦЬКИЙ, Сергій ЧМИХАЛО
КОЗАКИЄвген КОВАЛЕВСЬКИЙ, Данил КОРОБОЧКА, Андрій КОСОДІЙ, Павло КОСТЮК, Костянтин НОЧВІНОВ, Сергій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, Михайло САВИЦЬКИЙ, Сергій ЧМИХАЛО
ОРДИНЦІ ТА КОЗАКИОлександр ГАРМАТА, Дмитро КАПЛУН, Микола КАРПЕНКО, Андрій ЛУЗАН, Павло МОЛЧАДСЬКИЙ, Станіслав НІКОЛАЄНКО, Олександр ПАТАМАН, Сергій ПЕЛЕХАТИЙ, Віталій РЕВЧУК, Володимир ФАЛЬКО
НАЛОЖНИЦІОксана БОГАЧОВА, Анна ВИШНЕВСЬКА-ПРОКІП, Олена ГЛАДКА, Надія ГОЛУБЕНКО, Наталія ЄРЬОМЕНКО, Юлія КИР’ЯН, Катерина САПОЖНІКОВА, Валентина СОЛОВЙОВА, Альона ПАВЕЛКО
СІЛЬСЬКІ ДІВЧАТА, ЖІНКИГалина АСТАФ’ЄВА, Алла БІЛОЦЕРКОВЕЕЦЬ, Олена БОГАЧОВА, Світлана ВАВІЛОВА, Анна ВИШНЕВСЬКА-ПРОКІП, Олена ГЛАДКА, Надія ГОЛУБЕНКО, Марина ГОРЯЙНОВА, Наталя ЄРЬОМЕНКО,  Юлія КИР’ЯН, Людмила КІРІКОВА, заслужена артистка України Валентина КОСТАШ, Тетяна ЛЕЩОВА, Вікторія МОТАЙЛЕНКО, Альона ПАВЕЛКО, Марина ПЕРЕПЕЛИЦЯ, Ольга ПЕТРОВСЬКА, Олеся ПЛОХОТКІНА, Ганна ПУГАЧ, Аліна САВИЦЬКА, Катерина САПОЖНІКОВА, Жанна СМИРНОВА, Галина СОЛОВЕЙ, Валентина СОЛОВЙОВА, Галина ШЕЛЄВА, Клара ЩЕДРІНА
Кліп до вистави

Архівні вистави