Заради життя на землі…


Вистава-концерт. 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні присвячується
Тривалість — 1 год. 20 хв.
Велика сцена
Прем'єра — 5 травня 2010 року

Історія Великої Вітчизняної війни і Великої Перемоги виписана в підручниках і наукових книгах, в піснях і віршах, в пам’ятниках, кінострічках, спогадах. Тих, хто пройшов від Бреста до Берліна, хто пам’ятає війну і може розповісти нащадкам про неї залишилося так мало… Але знати правду, пам’ятати про Велику Вітчизняну війну і Велику Перемогу мусить кожен, до якого б покоління не належав! Трагічна, сповнена гіркоти чи романтизована, буденна чи піднесено-висока – людська правда про Велику Вітчизняну війну оживає в театрі.
Дійство вистави-концерту розгортається в площині сцени з відео проекційним супроводом  на велетенському (8*13м)  екрані-заднику. Відеопроекційний супровід являє собою не перервний протягом вистави відео потік п’яти концептуальних хронікальних блоків («Напад», «Окупація», «Визволення Батьківщини», «Визволення Європи», «Парад Перемоги» змонтованих у форматі диптих, коли ліва частина екрану відображала розвиток події агресії з сторони Німеччини, а права, одночасно,  розвиток подій з сторони Радянського Союзу) та відео потік динамічних зображень утворюючих, відповідно до драматургічно-концертного сценічного розвитку дій, асоціативний настрій.
Вражаючі кадри кінохроніки, близькі серцю, зворушливі пісні про війну, драматичні епізоди з повісті «А зорі тут тихі…» в майстерному виконанні артистів театру, сповнені щирого почуття танцювально-пластичні композиції сплітаються в неповторний малюнок вистави-спогаду, вистави-пам’яті. Пам’яті, яку ми повинні берегти заради життя на землі!

У виставі звучать пісні:
“Ах, война…”, “Белорусский вокзал”, “Темная ночь”, “Ах, эти тучи в голубом”, “Любимый город”, “Баллада о матери”, “Песнь о солдате”, “Первым делом самолеты”, “Смуглянка”, “День Победы”, інші відомі композиції, а також пісні на слова та музику запорізьких авторів: “Держись, солдат” (сл. і муз. Ж. Смирнової, аранжування С.Ващенко) та “Солдати травня” (сл. і муз. Н. Боєвої).

Виставу створили

РЕЖИСЕР-ПОСТАНОВНИК – заслужений діяч мистецтв України Ігор Борис (м. Харків)

ХУДОЖНИК-ПОСТАНОВНИК – заслужений діяч мистецтв України Валентин Слонов

ХУДОЖНИК-ПОСТАНОВНИК ВІДЕОПРОЕКЦІЇ – Геннадій Лещенко

БАЛЕТМЕЙСТЕРИ-ПОСТАНОВНИКИ – Тетяна Астаф’єва, Тамара Боброва

МУЗИЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ – Олександр Сурженко

заслужена артистка України Світлана Ващенко

АСИСТЕНТ РЕЖИСЕРА – Наталія Зубик

ХУДОЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ – заслужений працівник культури України Анатолій Іванов

ЗВУКОРЕЖИСЕР ЗВУКОЗАПИСУ – Микита Кириченко

ЗВУКОРЕЖИСЕРИ – Михайло Надь, Нінель Савенко

ПОМІЧНИК РЕЖИСЕРА – Олена Сичова

Дійові особи та виконавці

Драматично-вокальні номери:

заслужені артисти України Микола Коновалов і Валентина Косташ

Денис Астаф’єв, Олександр Блінов, Алла Білоцерковець, Вадим Васільєв, Олександр Волчков, Дмитро Захаров, Наталія Зубик, Людмила Кірікова, Дмитро Клопот, Євген Ковалевський, Павло Костюк, Олег Котеньов, Віталій Павелко, Сергій Перепелиця, Ольга Петровська, Ганна Пугач, Михайло Савицький, Жанна Смирнова, Галина Соловей, Клара Щедріна, Роман Яковлєв;

Пластично-хореографічні номери:

Оксана Богачова, Павло Богачов, Олена Гладка, Надія Голубенко, Роман Гринь, Костянтин Губарєв, Юрій Єрьоменко, Данил Коробочка, Костянтин Ночвінов, Альона Павелко, Катерина Сапожнікова, Валентина Соловйова, Сергій Чмихало.

 

Концертний номер "Алешенька"(рос)
Театральна сцена "А зори здесь тихие.." (рос)
Хореографічна композиція "Хорошо в стране советской жить"(рос)
Хореографічна композиція "Эхо войны" (рос)
"Хроніка 1941. Напад"
"Хроніка 1941. Окупація"
Хореографічна композиція "Концтабір"
Хореографічна композиція "Концтабір"(версия2)
Хореографічна композиція "Вдови"
Хореографічна композиція "Вдови" (версия 2)
"Хроніка 1943. Визволення...
"Хроніка 1945. Капітуляція.."
Концертний номер "Білоруській вокзал"
Хореографічна композиція "Переможна"
"Хроніка 1945. Парад Перемоги" (фрагмент)

Архівні вистави